هفدهمین نمایشگاه کشاورزی(ادوات، ماشین آلات و مکانیزاسیون، نهاده ها، تجهیزات گلخانه ای و سیستم های آبیاری) در مشهد برگزار می شود.
کد خبر: ۱۰۲۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸ 19 January 2022

به گزارش تابناک رضوی، علیرضا عاجزی برگزارکننده این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با وسعتی نزدیک به ۴۰ هزار متر مربع بزرگترین و مهم ترین رویداد حوزه کشاورزی کشور شناخته می شود و نزدیک به ۳۰۰ شرکت تولید کننده داخلی و نمایندگی برند های خارجی در این نمایشگاه مشارکت دارند.

وی اظهار داشت: نمایشگاه در بخش های مختلف از جمله ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تولید کنندگان نهاده های کشاورزی (کود، سم، بذر)، سیستم های نوین آبیاری و تحت فشار تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه بخش دیگری را هم به تجهیزات گلخانه تخصیص داده ایم ادامه داد: این نمایشگاه در تاریخ ۵ بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی مشهد آغاز به کار خواهد کرد و تا ۸ بهمن میزبان بازدیدکنندگان هستیم.

نائب رئیس انجمن برگزارکنندگان نمایشگاه های بین المللی کشور افزود: رویکرد و نگاه ما به این نمایشگاه معرفی اخرین دستاورد ها و ظرفیت های حوزه ی کشاورزی کشور هست که اکثر تولید کنندگان مطرح کشور در این نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد و اخرین دستاورد های خود را معرفی خواهند کرد.
این برگزارکننده نمایشگاه در خصوص حامیان نمایشگاه کشاورزی افزود: ۵ انجمن اصلی تولیدکنندگان کشور در حوزه ماشین آلات از جمله انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات و ادوات کشاورزی کشور، انجمن تولیدکنندگان سموم دفع آفات و سموم کشاورزی، انجمن تولیدکنندگان کودهای شیمیایی، انجمن تولید کنندگان کود های الی زیستی و انجمن وارد کنندگان بذر های اصلاحی و شرکت تعاونی تولیدکنندگان ادوات کشاورزی کشور از این نمایشگاه حمایت میکنند.

عاجزی تصریح کرد: علاوه بر آنها سازمان های دولتی از جمله سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی و وزارت جهاد کشاورزی از حامیان و متولیان اصلی این نمایشگاه هستند.

وی گفت: امسال برای چهارمین سال هست که ما به عنوان برگزار کننده این نمایشگاه در خدمت متخصصین و فعالین این بخش هستیم. برآورد می شود که طی ۴ روز بیش از ۲۰ هزار نفر متخصص، بهره بردار، کشاورز و باغدار از این نمایشگاه بازدید کنند.

وی افزود: این نمایشگاه محل نواوری و انتقال تکنولوژی ودانش روز است که طبیعتا می تواند فضای خیلی خوبی را برای تبادل اطلاعات و ارتباط مستقیم میان تولید کننده و مصرف کننده ایجاد کند.

برگزارکننده نمایشگاه کشاورزی مشهد در خصوص اهداف این نمایشگاه نیز بیان کرد: مصرف کننده این بخش عمدتا کشاورزان و باغداران هستند که طی سال درگیر موضوعات تولید و اصلاح و بهره برداری بوده اند. با توجه به فصل برگزاری این نمایشگاه فرصت آن را ایجاد کرده است که با ایجاد ارتباط و تعامل سازنده میان تولید کننده و مصرف کننده و حذف واسطه ها، به توسعه‌ی کشاورزی مدرن و فعالیت های تخصصی این بخش کمک کند.

وی افزود: یکی از مهم ترین موضوعات در بخش کشاورزی مصرف آب است و بیشترین سهم مصرف در کشور در حوزه کشاورزی است. هدف ما توسعه ای کشاورزی مدرن در کشور است که این نمایشگاه می تواند ابزار این توسعه باشد. اکثر شرکت هایی که در نمایشگاه شرکت می کنند همه با قابلیت ویژه ای حضور دارند ، بخش کشاورزی ما نسبت به سال های گذشته پیشرفت چشمگیری را داشته است.

عاجزی اظهار داشت: در حال حاضر سطح زیر کشت گلخانه ای ما بسیار بالا رفته و مصرف آب کاهش یافته است. حضور چشمگیر شرکت های تولید کننده و وارد کننده در حوزه تکنولوژی و خدمات در این بخش هم نشان می دهد که این نمایشگاه با ظرفیت خوبی به کار خود ادامه می دهد.

وی افزود: امسال تلاش میکنیم که با سطح کیفی و کمی بالاتری این رویداد را برگزار کنیم. ما در سال های گذشته از سایر استان ها و شهرستان ها کشاورزان و باغداران را ساماندهی کرده ایم و در غالب هیئت های داخلی و تجاری از نمایشگاه بازدید کرده اند.
عاجزی در پایان گفت: از همه فعالان و دست اندرکاران این بخش دعوت کرد تا از این رویداد مهم بازدید ویژه داشته باشند.

لازم به ذکر است هفدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی مشهد در تاریخ 5 الی 8 بهمن ماه سال جاری از ساعت 11 الی 18 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار