معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد:
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی گفت: رسانه ها به دلیل جایگاهی که در جامعه دارند از نقش تاثیرگذاری در نفوذ در افکار عمومی برخوردارند و می توانند در ترویج مبحث کتاب و کتابخوانی موثر واقع شوند.
کد خبر: ۳۵۳۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸ 02 January 2017
به گزارش تابناک رضوی، یوسف امینی در حاشیه بازدید از دوازدهمین نمایشگاه کتاب سال سرخس با تقدیر از فعالیت های پالایشگاه خانگیران در برپایی دوازده دوره مستمر این نمایشگاه افزود: برگزاری نمایشگاه ‌های کتاب و فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی جزو کم ‌هزینه‌ترین، مؤثرترین و سالم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی است.
 
وی با بیان اینکه در جامعه ما به امر کتابخوانی به عنوان یک کار اوقات فراغت و تفریحی نگاه می شود اظهارداشت: کتابخوانی مختص به یک گروه فرهیخته و تحصیل کرده نیست در حالی که در جامعه ما این مبحث را مربوط به یکسری گروه های خاص شامل فرهنگی، معلمین، طلاب، فرهیختگان و نخبگان می دانند اما کتابخوانی یک امر تربیتی و آموزشی است.
 
امینی تصریح کرد: اگر بخواهیم کتابخوانی رواج پیدا کند باید دست به دست هم دهیم و با تلاش در این حوزه به توسعه کتابخوانی در جامعه کمک کنیم.
 
این مقام مسئول نقش خانواده، مدرسه و رسانه ها را بعنوان سه گزینه اصلی در ترویج کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه عنوان و تاکید کرد: در این میان، رسانه ها به دلیل جایگاهی که در جامعه دارند و از نقش تاثیرگذاری در نفوذ افکار عمومی برخوردارند، باید اعلام کنم رسانه ها می توانند در ترویج مبحث کتاب و کتابخوانی موثر واقع شوند.
 
امینی با تأکید بر اینکه کشورهای توسعه‌یافته و موفق آمار مطالعه آن‌ها با توسعه‌یافتگی برابری می‌کند، اضافه کرد: هرچقدر میزان مطالعه در جامعه کم شود، ضد ارزش‌ها رشد پیدا می‌کنند.
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، برنامه های زیادی را در دست پیگیری دارد که یکی از این برمامه ها، برگزاری جشنواره روستا و عشایر و همچنین انتخاب پایتخت کتاب کشور بود.
 
گفتنی است دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب سال سرخس از 12 تا 22 دیماه صبح ها از ساعت 9 تا 12 و عصرها 16 تا 22 در محل دائمی نمایشگاه های شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برپا می باشد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار