آیت الله علم الهدی در جمع دانشجویان:
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: تمام جریان‌های هنری از موسیقی، شعر، نقاشی و سینما ابزاری برای تعالی ابزار انسانی و اسلامی هستند و هنر در کنار علم، بال دیگر در تکامل انسانی است.
کد خبر: ۴۱۰۱۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹ 19 April 2017
به گزارش تابناک رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی در نشست صمیمی با دانشجویان اظهارکرد: از روز اولی که به‌عنوان امام‌جمعه مشهد انتخاب شدم، برحسب دستور رهبری به فعالیت‌های دانشگاهی و حوزه توجه ویژه‌ای داشتم. 

وی افزود: به دلیل برخی بی‌مهری‌ها، متاسفانه در ورود برای من به دانشگاه باز نشد، اما به مناسبت‌های گوناگون در دانشگاه حاضر شدم. 

امام جمعه مشهدخطاب به دانشجویان اظهار داشت: این‌که می‌گویید «بعد از ۱۲ سال به دانشگاه آزاد آمدی»، کم‌لطفی است، اولین جلسه رسمی دانشگاهی من در دانشگاه آزاد برگزار شد. 

وی تاکید کرد: این‌که در فضای مجازی و پایگاه‌های اطلاعاتی به اسم من دروغی بگویند و شما بپذیرید، ظلم به من است. 

علم الهدی با بیان اینکه مخالفت من با هتل‌سازی، ساخت مراکز تفریحی و برنامه‌های گردشگری دروغ است،اظهار کرد: پذیرفتن حرف دیگران به نقل از من و نشنیدن حقیقت از زبان خودم، خلاف روحیه علمی و تحقیقی شماست. 

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نه ضد گردشگری و نه ضد هتل حرف زده‌ام، گفته‌ام مشهد فضای گردشگری نیست، فضای زیارت است. 

نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی با تاکید بر اینکه جناح‌گرا نیستم ولی در برابر جناح‌ها نیز بی‌تفاوت نیستم، تصریح کرد: مسائل سیاسی همچون مسائل علمی و فکری است، قرار نیست هرکه من را قبول ندارد بی‌دین باشد. 

وی گفت : اگر کسی مرا قبول نکرد یا من کسی را قبول نکردم، نباید عداوت و دعوا ایجاد شود. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه رهبری فرمودند تریبون نماز جمعه باید در اختیار تشکل‌های دانشجویی باشد، افزود: اما نمی‌شود جریان سیاسی سکولار که اصل موضوع را قبول ندارد بتواند در نماز جمعه سخنرانی کند. 

وی تاکید کرد: نمی‌توان اگر کسی گناه مسلم انجام داده و مردم هم می‌فهمند، من بگویم اشکالی ندارد! 

علم الهدی خاطرنشان کرد: این‌که تهمت می‌زنند و اهانت می‌کنند، گناه من چیست؟ باید تحلیل سیاسی را برخلاف اندیشه خود انجام بدهم؟. تخصص من فقه است و به حکومت ولایت  فقیه رسیدم، مبدأ مشروعیت نظام را ولایت‌فقیه می‌دانم، اگر ولایت‌فقیه در حکومت نباشد، حکومت طاغوت است ولو همه مردم به آن رأی بدهند. 

امام جمعه مشهد با بیان اینکه معتقدم هنر مظلوم است اما مبدأ مظلومیت هنر مصادره شدن آن است، افزود: تمام جریان‌های هنری از موسیقی، شعر، نقاشی و سینما ابزاری برای تعالی ابزار انسانی و اسلامی هستند و هنر در کنار علم، بال دیگر در تکامل انسانی است. 

وی تصریح کرد: در قرن‌های گذشته هنر به‌عنوان ابزار لذت، هوس‌بازی و خوش‌گذرانی مصادره شده است.بنده ضد هنر نیستم، خود را بیش از هنرمندان طرفدار هنر می‌دانم چون اگر هنر در مسیر تعالی انسانی قرار گیرد، بهترین عبادت است. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالفم چون کنسرت، «هنر کُش» است، تصریح کرد: مبانی فقهی بنده برای موسیقی با امام و رهبری یکی است، بنده هم موسیقی را حرام نمی‌دانم، به برخی از آهنگ‌ها هم گوش می‌دهم.مظلومیت موسیقی این است که در دانشگاه کنسرت بگذارند و برای آن بیرون از دانشگاه بلیت بفروشند! 

امام جمعه مشهد تاکید کرد: در دیگر کشورها کنسرت ابزار هنر است نه ابزار تفریح و عیاشی. 

وی ادامه داد : با بی‌حجابی مخالفم چون تضییع حقوق و توهین به مقام زن می دانم. 

علم الهدی در ادامه با تاکید براینکه در آستان قدس من هیچ مسؤولیتی ندارم و صرف این‌که تولیت داماد بنده است نمی‌توانم نظری بدهم، گفت: بنده نه حکمی در این مجموعه دارم و نه ایشان من را به‌عنوان مشاور انتخاب کرده است. 

نماینده مجلس خبرگان رهبری اظهارکرد: این درست نیست هرکسی هر کاری انجام داد بنده محکوم شوم.مردم چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا دین دارند و دینشان را می‌خواهند، نقش علما این است که مردم را به اصل موضوعات هدایت کنند نه جریان خاص.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار