آیت‌الله علم الهدی به مدیران هیئت رزمندگان اسلام:
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: نوکری سید الشهدا(ع) فقط ذکر مصیبت نیست بلکه وارد میدان کربلا شدن است و نظام و انقلاب ما میدان کربلا است.
کد خبر: ۴۱۰۴۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵ 19 April 2017
به گزارش تابناک رضوی، آیت‌‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در بیست و سومین همایش مدیران هیئت رزمندگان اسلام سراسر کشور که در محل مجتمع آموزشی فرهنگی امامت مشهد برگزار شد اظهار داشت: بخش عمده زندگانی ما در گرد و غبار و طوفان اجتماعی، سیاسی، نیازمندی‌ها و گرفتاری‌های شخصی می‌گذرد و مقدار کمی از عمر در آرامش و فضای باز دور از اطلاعات و گرفتاری‌ها می‌گذرد.

وی افزود: نخستین اثر گرد و غبار این است که چشم‌های آدم را خاک می‌گیرد و انسان خوب نمی‌بیند در طوفان زندگی نه تنها اشیا و اشخاص بلکه خودش و وضعیت واقعی خویش را هم خوب نمی‌بیند و به خوبی درک نمی‌کند یا نمی‌تواند کاملا در چهره برهنه واقع‌نگری ببیند.

نماینده ولی‌‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه ندیدنی که سبب خسارت بر انسان و افسوس پس از آن می‌شود ندیدن فرصت‌ها، امتیازات و سرمایه‌هاست گفت: عمر مرتباً در حال گذشت است و بعدها که فرد متوجه شود از فرصت و سرمایه خود استفاده نکرده است حسرت می‌خورد که این حسرت اگر در امور مادی و در دنیا باشد قابل جبران است اما اگر در زمانی که خاک قبر چشم انسان را پر کرد ایجاد شود بسیار سخت و دشوار است.

آیت‌الله علم‌‌الهدی خاطرنشان کرد: فرصت و سرمایه‌ای که به عنوان دارایی مهم و ارزشمند در اختیار شما هست که برای دنیا و آخرت باید از آن استفاده کنید این است که واسطه عشق و محبت مردم به اهل بیت قرار گرفته‌اید.

وی خطاب به مدیران هیئت‌ رزمندگان اسلام ادامه داد: مسئولیت، هنر و وضعیت شما ابزاری برای خدمت به اهل بیت قرار گرفته تا دل‌ها به سمت اهل بیت پیامبر کشیده شود پس باید همه عشق‌ها در خانه اهل بیت بیاورید و به پای اهل بیت(ع) بریزد چرا که محور تربیت‌ها، انسان‌سازی و مجاهدت در راه مسلمانان، عشق و محبت است. 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه اگر انسان دل نداد و به راه اهل بیت راه بیفتد به جایی نمی‌رسد گفت: طرف مقابل ابتدا باید دل بدهد و سپس بر اساس دل دادنش اطاعت کند بنابراین کار نخست را شما انجام می‌دهید که واسطه دل دادن مردم می‌شوید.

وی با بیان اینکه اطاعت اگر نباشد دلدادگی تقلبی است گفت: آن کس که اطاعت نمی‌کند یک امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) خیالاتی را قبول دارد و فایده‌ای ندارد چرا که دل وقتی رفت پا و دست و تمام وجود را با خود می‌برد. 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه مقام ولایت دلدادگی واقعی می‌خواهد نه دوست داشتن احساساتیگفت: اگر در رفتن به دنبال مقام ولایت به اندازه یک اپسیلون در فکر و سلیقه‌، زاویه داریم نشان می‌دهد که ما دلداده نیستیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه برخی آموزه‌های اهل بیت(ع) خط سیاسی ما را مشخص می‌کند گفت: طبق آیات قرآن خداوند کسی را دوست دارد که دلداده پیامبر باشد و او را اطاعت کند و سپس آن فرد نیز خداوند را دوست دارد که دلال واسطه این محبت شما مداحان و هیئت‌ها هستید.

وی افزود: این موقعیت و سرمایه کمی نیست که آدم همه چیزش را می‌تواند با آن تامین کند اما گرد و غبار و طوفان‌ها گاه سبب می‌شود که موقعیت‌ها و سرمایه‌ها را نبینیم.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: بنده تا خودم کامل نشدم تا زمانی که دغدغه ناهار و شام، پول و سرمایه، توجه مردم به خودم و حضور در جامعه داشته باشیم نمی‌توان در این راستا کامل شویم در اجرای مسئولیت ناکام می‌مانیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه بدترین افت در نوکری ارباب این است که از ارباب چشم بببندید و جذب مردم شوید، گفت: این آفت به حدی می‌رسد که در جایی که باید پای ارباب ایستاد و همه چیزت را بدهی نمی‌توانی.

وی افزود: این سبب می‌شود که خط امام حسین (ع) را بکوبند و بنده به عنوان نوکر دفاع نکنم چون اگر وارد میدان دفاع شوم به من فحش می‌دهند و این بدترین افت است که سبب می‌شود مطرود مولا شویم.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه در هیچ وقتی اقتدار ما در این حد نبوده و این اقتدار استکبار را ناامید می‌کند که سبب می‌شود خطر جدی‌تر شود،  تصریح کرد: هرچه نظام و انقلاب پیشرفت و توسعه پیدا می‌کند خطرها هم جدی‌تر می‌شود و در هر مرحله انتخابات با بخشی از خطرها برای اسلام و انقلاب رو‌به‌رو هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه نوکری سید الشهدا فقط ذکر مصیبت نیست بلکه وارد میدان کربلا شدن است، گفت: نظام و انقلاب ما میدان کربلا است و هرجایی که احساس می‌کنید خطر بیشتر است در آن به‌گونه‌ای ورود کنید که با بینش، بصیرت و آگاهی خود جلوی خطر را بگیرید یا سدی در برابر آن باشید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار