مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت خبرداد:
مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 16 آمبولانس سی . بی . آر. ان. ای (تهدیدات شیمیایی، میکروبی، پرتوزاینده، هسته‌ای و زیستی CBRNE) با همکاری وزارت دفاع برای مقابله با حملات بیوتروریسم، شیمیایی ، زیستی، هسته ای و پرتوی آماده کرده ایم.
کد خبر: ۴۱۰۶۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵ 19 April 2017
به گزارش تابناک رضوی،به نقل از ایرنا،دکتر پیرحسین کولیوند افزود: این آمبولانس ها به تجهیزات خاص سی . بی . آر. ان. ای (تهدیدات شیمیایی، میکروبی، پرتوزاینده، هسته‌ای و زیستی CBRNE) مانند برانکارد فشار منفی و امکاناتی که برای مسائل پرتوی و هسته ای باید وجود داشته باشد، مجهز هستند.
 وی گفت :برای تجهیز این آمبولانس ها از امکانات داخلی استفاده کردیم و تجهیزات آن خیلی خوب بوده و قابل رقابت با آمبولانس های کشورهای پیشرفته است که این مساله افتخاری برای ایران به شمار می رود.
کولیوند خاطر نشان کرد: تصمیم داریم هر دانشگاه علوم پزشکی کشور را به پنج آمبولانس سی . بی . آر. ان. ای (تهدیدات شیمیایی، میکروبی، پرتوزاینده، هسته‌ای و زیستی CBRNE) مجهز کنیم و این آمبولانس ها را آماده داشته باشیم تا هرگاه اتفاقی افتاد بتوانیم از آنها استفاده کنیم.
وی بیان کرد: این آمادگی ها باید همیشه در هر کشوری وجود داشته باشد و آمبولانس های دانشگاه های علوم پزشکی کشور تا پایان سال مجهز می شوند و این تعداد نیز کافی است.
 وی درباره هزینه تجهیز هر آمبولانس اظهار کرد: هزینه تجهیز هر آمبولانستقریبا 40 میلیون تومان برآورد می شود.
کولیوند افزود : بیوتروریسم به انتشار عمدی عوامل بیولوژیک اطلاق می شود؛ این عوامل، باکتری‌ها، ویروس‌ها یا سموم‌ی هستند که ممکن است به شکل طبیعی‌شان یا به فرم دستکاری شده انسان باشند. این روش در جنگ‌ها استفاده می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار