مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی:
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: بیمارستان رضوی مشهد با تجهیزات پیشرفته و پزشکان متبحر، هم‌اکنون قطب درمان بیماری «صرع» در کشور به شمار می‌رود.
کد خبر: ۴۱۸۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵ 03 May 2017
به گزارش تابناک رضوی،قاسم سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به جایگاه بیمارستان رضوی در درمان تخصصی بیماری صرع خاطرنشان کرد: قبلا عمل‌های مربوط به برداشتن «کانون صرع» در بیماران بیمارستان رضوی با مشارکت تیم پزشکی از کشور آلمان انجام می‌شد اما از ماه گذشته، انجام این عمل‌های توسط پزشکان متخصص ایرانی در این بیمارستان صورت می‌پذیرد، بطوریکه در ماه گذشته عمل صرع موفقیت‌آمیزی به سرپرستی دکتر رضا زارع(جراح مغز و اعصاب بیمارستان رضوی) انجام شد.
وی با اشاره به اینکه انجام عمل صرع در بیمارستان رضوی از سال 1390 با همکاری پزشکان آلمانی آغاز شده است، تصریح کرد: در این مدت حدود 80 عمل جراحی صرع در این بیمارستان انجام شده است.
سلطانی افزود: با توجه به اینکه عمل‌های صرع کانونی از این پس توسط تیم‌های پزشکی ایرانی در بیمارستان رضوی انجام خواهد شد، پیش‌بینی می‌کنیم از این به بعد در ماه حداقل 2 تا 3 عمل صرع در این بیمارستان انجام شود.
وی با بیان اینکه یک درصد جمعیت دنیا از صرع رنج می‌برند كه از اين تعداد حدود يك سوم آن‌ها مقاوم به درمان دارويي هستند؛ ادامه داد: عمل جراحی برای «صرع‌های كانوني» كه مقاوم به درمان هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد و در این رابطه، تعيين كانون صرع با روش‌هاي تخصصي كه شامل ام. آر. آي و انجام تست مانيتورينگ ویدئو EEG است؛ انجام می‌‌شود.
مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی رضوی گفت: در ایران، بیمارستان رضوی یکی از مراكز مجهز كشور است كه امكانات تخصصي را جهت تشخیص و درمان صرع در اختیار دارد. انجام تست خواب(پلي سومنوگرافي) نيز از ساير خدماتي است كه در بيمارستان رضوي تحت نظر متخصصان خواب براي بيماران مبتلا به اختلالات خواب انجام مي‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار