رئیس بسیج اساتید خراسان رضوی:
رئیس بسیج اساتید خراسان رضوی از برگزاری همایش روز ملی بسیج اساتید به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد مقدس خبر داد.
کد خبر: ۴۴۴۴۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸ 19 June 2017
به گزارش تابناک رضوی،به نقل از خبرگزاری تسنیم،مجتبی بذرافشان ظهر امروز در نشستی خبری که در محل سالن شورای دفتر سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در تقویم ملی کشور روز 31 خرداد همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران روز ملی بسیج اساتید نامگذاری شده است. 
وی با بیان اینکه پس از دانشگاه فروسی، دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه اصفهان در راستای تشکیل بسیج اساتید اقدام کرد، تصریح کرد: آیین نامه بسیج اساتید نیز توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1380 تصویب شد.
رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی درباره عملکرد امسال این سازمان، گفت: یکی از اقداماتی که در راستای ساماندهی فعالیت‌های پژوهشی انجام شده ایجاد موسسه منظومه علوم توس مصوب بسیج اساتید خراسان رضوی است  که مجوز خود را گرفته اما فعال نبود اما از سال گذشته فعال شده است‌.
وی ادامه داد: پیوست‌نگاری فرهنگی از دیگر برنامه‌های این سازمان بوده که چندین دوره آموزشی برای هیئت علمی برگزار شده و 25 نفر از اعضای بسیج اساتید استان به عنوان پیوست نگار فرهنگی فعالیت خود را شروع کرده و با شهرداری، دانشگاه و سپاه همکاری دارند.
بذرافشان با اشاره به اینکه ما 22 قشر بسیجی داریم که در رأس تغذیه فکری و علمی آنها بسیج اساتید دانشگاه و حوزه است، گفت: برگزاری کارگاه‌های تخصصی مورد نیاز سایر اقشار بسیجی و راه‌اندازی و اداره حلقه‌های علمی با حضور استاد و دانشجویان از برنامه‌های ما است. 
رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خراسان رضوی افزود: در حال حاضر 43 حلقه علمی فعال در دانشگاه‌های استان وجود دارد که قصد داریم امسال 30 حلقه علمی به حلقه‌های علمی سال‌های گذشته اضافه شود. 
وی خاطرنشان کرد: در راستای فعال‌سازی کرسی‌های نظریه پردازی در علوم انسانی برای امسال 2 تا 3 موضوع را در نظر داریم که در قالب 10 جلسه کار جدیدی را بتوانیم ارائه کنیم.
بذرافشان با اشاره به برنامه‌هایی که در راستای ارتباط و تعامل با نخبگان فرهنگی و احتماعی توسط سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی برگزار می‌شود، تصریح کرد: ارائه مشاوره علمی تخصصی در مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی در قالب اردوهای جهادی در دو نوبت در طی سال و مساجد الگویی در سطح استان در برنامه سازمان قرار داشته و در مجموع برآورد ما این است امسال 390که  برنامه با حضور اساتید برای ارائه مشاوره علمی تخصصی برگزار ‌شود.
رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری نشست فصلی روشنگری و گفتمان سازی، حلقه‌های صالحین و شرکت در مراسم اعتکاف از دیگر برنامه‌های این سازمان است. تاکنون حداقل 100 نفر از اعضای بسیج اساتید در مراسم اعتکاف امسال مسجد گوهرشاد حرم مطهر ثبت‌نام کردند‌.
بذرافشان درباره برگزاری راهیان نور در 3 سال اخیر با توجه به محدودیت ظرفیت، در سال94 تعداد 25 خانواده اعضای هیئت علمی بسیج اساتید در سال 95 30 خانواده و سال 96 تعداد18 خانواده در اردوی راهیان نور شرکت داشتند.
 رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خراسان‌رضوی درباره تعداد اعضای بسیج استاید استان گفت: اعضای جامعه دانشگاهی استان اعم از هیئت علمی ثابت و حق‌التدریس (به جز علوم پزشکی) بیش از 13 هزار و 863 نفر هستند که  3295 عضو بسیج اساتید را داریم.
وی افزود: اعضای هیئت علمی ثابت ما ما حدود 3050 نفر هستند  که از میان 1300 نفر بسیجی داریم و از مجموع استادان حق  التدریسی که تقریبا 11 هزار نفر  هستند حدود 2000 هزار نفر‌ عضو بسیج اساتید خراسان رضوی هستند.
بذرافشان خاطرنشان کرد: به‌مناسبت سالگرد شهادت شهید چمران و روز ملی بسیج اساتید فردا همایشی در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی ساعت 18 با سخنرانی حجت‌الاسلام قرائتی و آقای امیرکمالی برگزار می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار