نخستین مسافران قطار مسافربری مشهد- همدان در ایستگاه مشهد مورد استقبال مدیرکل راه آهن خراسان رضوی قرار گرفتند.
کد خبر: ۴۵۸۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰ 12 July 2017
به گزارش تابناک رضوی، مدیر کل راه آهن خراسان گفت: ارتباط مستقیم ریلی مشهد و همدان امروز با ورود نخستین قطار این مسیر به ایستگاه راه آهن مشهد برقرار شد.
محمدهادی ضیایی مهر افزود: این قطار با برگزاری مراسمی رسمی دیروز از همدان به سمت مشهد حرکت کرد و امروز ساعت 9:30 با شش واگن مسافری و 180 مسافر وارد مشهد شد.
وی ادامه داد: 130 نفر از مسافران قطار را خانواده معظم شهدا تشکیل می دهند. امام جمعه همدان، جمعی ازمسئولان آن استان و اصحاب رسانه از دیگر مسافران قطار بودند که مورد استقبال قرار گرفتند.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزیهای تابستانی راه آهن قطار همدان - مشهد هر چهار روز یکبار در این مسیر مسافران را جا به جا و امکان تشرف شهروندان همدانی را به بارگاه امام رضا(ع) آسانتر می کند.
مسیر ریلی جدید از طریق خط آهن تازه تاسیس همدان - تهران به طول 267 کیلومتر با عبور از شهرهای رباط کریم، ساوه و فامنین و با پیوستن به خط ریلی تهران -مشهد ایجاد شده است. 
از مجموع 10 هزار کیلومتر شبکه ریلی ایران، هزار و 400 کیلومتر آن معادل 14 درصد در خراسان رضوی قرار دارد و این استان بیشترین سهم و رتبه نخست جا به جایی مسافردر ناوگان ریلی کشور را با رفت و آمد به 27 شهر و مرکز استان به خود اختصاص داده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار