مقصود اسعدی سامانی در گفت و گویی با بیان این مطلب تشریح کرد: از ماه ها قبل مذاکراتی با شرکت هواپیما ساز بمباردیر کانادا صورت گرفته تا این شرکت تعدادی هواپیمای جدید به سفارش ایران بسازد و در این بین منطقه آزاد قشم نیز پیش قدم شده تا مقدمات ابتدایی کار را فراهم کند.
کد خبر: ۴۶۱۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶ 17 July 2017
به گزارش تابناک رضوی،به نقل از کن نیوز،به گفته وی شرکت کانادایی از نهایی شدن این قرارداد استقبال می کند اما شرط اصلی نهایی شدن این مذاکرات را فعال شدن ایرلاینی در منطقه آزاد قشم می داند و از این رو اعلام کرده حمایت های لازم را نیز از اجرای این طرح در دستور کار قرار خواهد داد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی افزود: به دنبال این صحبت ها، خوشبختانه اقدامات مثبتی برای تاسیس ایرلاینی جدید در جزیره قشم آغاز شده و گام های ابتدایی مورد نیاز برداشته شده تا در آینده تاسیس این ایرلاین با احتمال بیشتری دنبال شود.

سامانی معتقد است در صورت نهایی شدن صدور مجوزهای لازم برای فعال شدن این شرکت هواپیمایی، کانادایی ها چه در فرایند آغاز به کار ایرلاین و چه در تامین ناوگان مدنظر فعال خواهند بود و فروش تعدادی هواپیمای جدید بمباردیر به این ایرلاین در دستور کار قرار خواهد گرفت.

چند روز قبل مدیرعامل منطقه آزاد قشم اعلام کرده بود کشور کانادا با پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار وام به شرکت بمباردیر که شرکت تولید هواپیماست، موافقت کرده و ۸۰ درصد این مبلغ به منطقه آزاد قشم تخصیص داده شده است  و پس از طی شدن مراحل لازم و تایید مجوزهای آغاز به کار ایرلاین، مذاکرات با کانادایی ها برای نهایی کردن این صحبت ها و فروش قطعی هواپیما به ایران در دستور کار قرار خواهد گرفت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار