بعد از مدت‌ها، پرسپولیس را همان‌طور دیدیم که همیشه باید باشد!
کد خبر: ۴۹۲۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶ 12 September 2017
به گزارش تابناک : صورت ظاهر قضیه این است که برانکو دست به تغییر زد تا یک برد آسان را تصاحب کند ولی اصل ماجرا و باطن قضیه چیز دیگری است! پرسپولیس مزد ثبات فکری‌اش را گرفت! برانکو تیم اندیشه‌ورزی را روانه میدان کرده است! پرسپولیس می‌داند که چه می‌خواهد و مهم‌تر از همه این ‌که، می‌داند چه باید بخواهد و چگونه باید سر در پی خواست خود بگذارد!
برانکو، از پرسپولیس تیمی درست کرده – و در حال درست‌تر کردن آن است- که بازی سیالی دارد و قالب‌پذیری و تغییرات شکل را به خود راه دادن، از ممیزه‌های آن است! پرسپولیس – و برانکو- با یک اصل، در دو بازی، ۵ گل زد! ۲ گل به الاهلی عربستان! ۳ گل به گسترش فولاد تبریز! در بازی اول «منشا» که آمد، پرسپولیس شیوه حملات خود را تغییر داد و بازی باخته را تقریباً برد!
در بازی دوم، منشا که رفت، پرسپولیس به سرعت و سرعت عمل «طارمی» میدان داد، تا ۲ امتیاز کاملاً پریده و از دست رفته را به دست آورد! در هر دو بازی، اصل کار، تغییر شیوه حمله و اعمال پرسینگ مثبت و آوردن فشار در هنگام حمله بود! پرس، در هنگام حمله! پرس روی دفاع حریف! تغییر سریع حالت بازی، از دفاع به حمله و از حمله به حمله‌ای سریع‌تر و دنباله‌دارتر!
برانکو، در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز، یک چند هنر دیگر هم به خرج داد! تصور غلط «گاوبندی» علیه گادوین منشا را شکست! اثبات ارزش‌های محسن مسلمان، چه هنگام بازی و چه هنگام نیمکت‌نشینی! به نمایش گذاردن تفاوت‌های مهدی طارمی با هرکس دیگری را و در عین حال، ترجیح دادن مقتضیات تیمی، بر هر نوع از انواع توقعات فردی!
۳- و حالا ماییم و آقای برانکو! و اینک ماییم و جبران مافات! پرسپولیس رسیده است به حساس‌ترین و هم به دشوارترین آزمون قدرت تیمی و مهارت‌های فردی‌اش! پرسپولیس رسیده است به یک ۳۰ دقیقه دیگر – ۳۰ دقیقه سوم- که شاهکار خلق کند! به برانکو، باید باور آورد! دست‌های برانکو را باید باز گذاشت! افکار او را باید پیاده کرد! دعا کنیم روز طارمی باشد! روز امیری، روز مسلمان و روز کامیابی‌نیا! خیال‌مان از احمدزاده راحت است و از انصاری و شجاع و ماهینی هم! کاشکی بیرانوند هم در اوج ظاهر شود!


منبع : پارس فوتبال 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار