معاون استاندار خراسان رضوی گفت: قطار مشهد ـ گلبهار به خطوط یک و ۳ قطار شهری مشهد وصل خواهد شد.
کد خبر: ۵۱۸۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴ 02 November 2017
به گزارش تابناک : محمد مقدوری اظهار داشت: در گذشته این مسیر به‌گونه‌ای بود که فقط به خط یک قطار شهری مشهد در انتهای بولوار وکیل‌آباد متصل می‌شد اما با پیشنهاد جدید و با تصویب شورای عالی ترافیک و به منظور بالا بردن ظرفیت پاسخ گویی به زائران و مسافران، خط شماره 3 متروی مشهد در ایستگاه چند منظوره غرب مشهد به وسیله یک آنتنی و به‌صورت مثلثی به طرح اضافه می‌شود.

وی افزود: این خط در مسیر با یک آنتنی به‌طرف خط 3 قطار شهری می‌رود و از خط 3 مجدد به خط شماره یک در انتهای وکیل‌آباد وصل خواهد شد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا خط آهن مشهد- گلبهار می‌تواند در آینده بخشی از پروژه قطار مشهد -گرگان نیز باشد، گفت: این اصلاحات به‌گونه‌ای پیش بینی شده که بتوان از ظرفیت ریلی ایجادشده در دو بخش متروی مشهد-گلبهار-چناران و همچنین قطار مشهد- گرگان استفاده کرد.

مقدوری  درباره میزان پیشرفت فیزیکی این طرح نیز گفت: از چهار قطعه کلی تعریف‌ شده در مسیر 40 کیلومتری حد فاصل مشهد به گلبهار که البته بعدا چناران نیز به آن اضافه شد، در قطعه شماره چهار 70 درصد و در سه قطعه دیگر 100 درصد تملک‌ها انجام‌ شده است.

وی ادامه داد: در بخش زیرسازی نیز در قطعه شماره 2 حدود 95 درصد پیشرفت و در دو قطعه دیگر پیشرفت فیزیکی کمتری با همین میانگین داشته‌ایم.

معاون هاهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از پیگیری فاینانس پروژه نیز خبر داد و گفت: شورای اقتصاد در این خصوص مصوبه داشته است و امیدواریم طرح، سرعت بیشتری به خود بگیرد و برنده مناقصه سال گذشته با سرعت بیشتری پیگیر اجرای امور مربوط به روسازی و ناوگان باشد.


منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار