رشیدیان؛
استاندار خراسان رضوی گفت: تشکل های مردمی می توانند ظرفیت خوبی برای مبارزه با مواد مخدر باشند.
کد خبر: ۵۳۹۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰ 16 December 2017به گزارش تابناک رضوی؛ علیرضا رشیدیان صبح شنبه در چهارمین همایش منطقه ای صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که در هتل پارس مشهد برگزار شد اظهار کرد: دولت یازدهم و دوازدهم بر اساس رویکرد و برنامه ای که ارائه کرده، یکی از مهمترین اولویت هایش کاهش آسیب های اجتماعی بوده که یکی از ضرورت های پیشرفت کشور است. 

وی افزود: وزیر کشور یکی از مطالباتی که از استاندارها داشته نیز همین موضوع بوده و رهبر معظم انقلاب  از اولویت هایی که مطرح کرده اند حل معظل اعتیاد و آسیب های اجتماعی است. دستگاه های مرتبط در این خصوص پیگیری های خاص خود را انجام می دهند که افزایش کشفیات مواد مخدر و تعداد بالای زندانیان این حوزه از این نمونه ها است اما هیچ کدام نتوانسته با این آسیب مبارزه کند. 

استاندار خراسان رضوی گفت: متاسفانه کشورهایی مانند افغانستان از این پدیده سیاه حمایت می کنند و تولید مواد مخدر در سال جاری ۸۷ درصد افزایش پیدا کرد. مصرف و توزیع مواد مخدر روان گردان نیز شدیدا افزایش پیدا کرده و همچنین سال جاری در خراسان رضوی ۲۰ تن مواد مخدر کشف شده است و تا زمانی که به یک خواست مبارزه تبدیل نشود ریشه کن نخواهد شد. 

وی تاکید کرد: یکی از مواردی که به کاهش مواد مخدر کمک می کند، راه اندازی خانه مردم نهاد است که مرکزی  برای تعامل بین سمن ها و مراکز مبارزه با مواد مخدر محسوب می شود. در خراسان رضوی ۹۰۰ سازمان مردم نهاد وجود دارد که ۲۷۵ مورد در خصوص مواد مخدر، ۴۴ مورد در حوزه پیشگیری و ۱۶۵ تیم اجتماع محور حاشیه شهر مشهد در حال فعالیت هستند و در عمل شاهد این بودیم که اقداماتی که توسط سازمان های مردم نهاد صورت می گیرد موثر است. 

رشیدیان ادامه داد: در این راستا بحث گفتمان سازی را مدنظر قرار داده ایم و مسلما این همایش که در استان های شرق کشور برگزار می شود به نوعی به خاطر مجاورت با مرزهای شرقی  بوده زیرا مسائل این استان ها بر روی هم تاثیر گذار است. 

وی ابراز کرد: باید تجربیاتی که مسئولان مبارزه با مواد مخدر دارند باید به اشتراک گذاشته شود و در این نشست سه پنل را مورد بررسی قرار می دهیم که شامل جوانان و اهمیت نقش آنها در بحث مبارزه با مواد مخدر، خانواده و زنان که به عنوان سلول اصلی جامعه نقش بی بدیلی در پیشگیری داند و بحث اشتغال و فضای کسب و کار است.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار