مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی از تعدیل و کاهش قیمت تخم‌مرغ در بازار خبر داد و گفت: هیچ کمبودی هم در بازار وجود ندارد و تولید و ذخیره استان مازاد بر مصرف است.
کد خبر: ۵۴۷۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴ 03 January 2018

به گزارش تابناک : علی رسولیان مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: افزایش قیمت تخم‌مرغ در هفته‌های اخیر به دلیل وقوع آنفلوانزای مرغی بود و این بیماری کنترل شد و خسارت چندانی در برنداشت اما به دلیل پوشش کسری ناشی از تلفات فراگیر این بیماری در بیش از نیمی از استان‌های کشور به‌ویژه در تهران، شاهد رشد بیش‌از حد قیمت‌ها بودیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: به‌طور متوسط روزانه بیش از ۳۰۰ تن تخم‌مرغ در استان تولید می‌شود که حدود دو برابر نیاز مصرفی است اما از این میزان طی این مدت رقمی معادل ۲۰۰ تن از استان خارج می‌شد.

رسولیان افزود: از هفته قبل اتحادیه مرغداران تخم‌گذار طی هماهنگی صورت گرفته در این زمینه و عرضه میزانی از تخم‌مرغ با نرخ مصوب در بازار اقدام کرد اما درنهایت ستاد تنظیم بازار به‌صورت جدی وارد شد و با این تصمیم هر کیلو تخم‌مرغ با نرخ مصوب ۵۸ هزار ریال از طریق ۱۵ واحد سیار در مشهد و نیز شرکت‌های تعاونی مصرف و کارمندی عرضه شد.

وی گفت: هم‌زمان بحث کنترل و نظارت جدی بر بازار و بازرسی از واحدها عمده و تولیدی برای جلوگیری از احتکار این محصول هم با شدت بیشتری انجام گردید.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: در این راستا در کمتر از ۵ روز بازار تخم‌مرغ تعدیل و قیمت هر کیلو تخم‌مرغ به زیر ۶۰ هزار ریال و در برخی مناطق به ۵۳ هزار ریال هم رسید.

رسولیان با تأکید بر اینکه هیچ کمبودی در استان وجود ندارد، گفت: در عین ‌حال ما علاقه‌ای به مداخله در بازار نداریم و امیدواریم تولیدکننده‌ها و عرضه‌کننده‌ها کمک کنند تا این محصول قیمت‌ها روند منطقی داشته باشد.

وی تصریح کرد: دولت هم واردات مناسبی از این کالا انجام داده که در صورت نیاز وارد بازار می‌شود اما هم‌اکنون تولید استان بیش از مصرف می‌باشد، بر اساس آمارها مصرف روزانه تخم در استان ۱۹۰ تن است که از این رقم ۱۰۰ تن آن مصرف مشهد می‌باشد.

 

 

منبع : شبستان 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار