رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی اعلام کرد که در آذر و دی‌ماه سال جاری حدود 6 تا 7 هتل در مشهد رسما تعطیل شدند.
کد خبر: ۵۴۸۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴ 07 January 2018
به گزارش تابناک : محمد قانعی اظهار کرد: ما با افزایش بی‌رویه هتل‌ها مواجه هستیم و در طی 5 سال اخیر هرسال، حدود 25 درصد به ظرفیت هتل‌ها در مشهد افزوده می‌شود و البته تعداد هتل‌ها در چهار سال آینده با توجه به اینکه 200 هتل در حال ساخت در مشهد داریم افزایش بیشتری را خواهد یافت.
 
وی افزود: اکنون ظرفیت اشغال هتل‌ها نسبت به سال قبل کاهش یافته است، سال گذشته در چنین ایامی میزان اشغال به 45 درصد نیز می‌رسید، اما اکنون میزان اشغال ظرفیت هتل‌ها 30 درصد است و این رقم به معنای زیان جدی در حوزه هتل‌داری است.
 
قانعی با بیان این که مجبوریم در شرایط کنونی تخفیفات ویژه‌ای را اعمال کنیم، گفت: مهمترین علت خالی ماندن ظرفیت هتل‌ها در مشهد، فعالیت اماکن اقامتی غیرمجاز و به ویژه خانه‌مسافرها است و در حال حاضر فعالیت خانه مسافرها به صورت جدی در حال رشد و افزایش است و ما نسبت به این موضوع نگران هستیم که تعداد تعطیلی هتل‌ها افزایش پیدا کند.
 
رئیس اتحادیه هتل‌داران خراسان رضوی تصریح کرد:  باید در نوع نگاه به مسافر و زائر تجدید نظر کنیم و اقدامی انجام دهیم که سبب افزایش ماندگاری مسافر در مشهد شود زیرا اکنون میزان ماندگاری مسافر در مشهد به دو روز رسیده است.
 
 
 
 
منبع : ایسنا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار