معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی گفت: از ابتدای امسال آمار طلاق در خراسان رضوی ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است.
کد خبر: ۵۴۹۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶ 09 January 2018

به گزارش تابناک : سید جواد حسینی ظهر امروز در جلسه شورای جوانان که در دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی برگزار شد اظهار داشت: برای راهبردهای برنامه‌ریزی شده در استانداری خراسان‌رضوی از جمله اشتغال و تولید، ارتقای امنیت، ارتقای فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و عدالت اجتماعی و غیره 178 برنامه تولید شده است.

وی تصریح کرد: در طول اجرای برنامه ششم باید سالانه 7 تا 8 درصد رشد سرمایه‌گذاری را جذب کنیم و بر اساس آن باید 62 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را تا پایان این برنامه جذب کرده که برای آن به 30 هزار فرصت شغلی نیاز داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌رضوی گفت: نرخ مشارکت در خراسان‌ رضوی در سال گذشته 42 درصد بوده که این مقدار در سال جاری به 45 درصد رسیده است.

حسینی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در خراسان‌ رضوی در تابستان امسال به 10.1 درصد رسیده است و از تابستان گذشته تاکنون، 124 هزار فرصت شغلی در خراسان‌رضوی ایجاد شده که با این وجود 300 هزار بیکار وجود دارد.

وی اظهار داشت: 164 شرکت دانش‌بنیان در خراسان‌ رضوی وجود دارد که 340 نوع محصول را تولید و صادر کرده‌اند و بیش از 5 هزار نفر در این شرکت‌ها فعالیت می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌ رضوی گفت: 4 درصد کاهش واردات و 13 درصد افزایش صادرات در 100 روزه امسال داشته‌ایم و تراز تجاری خراسان‌رضوی به عدد 817 میلیون دلار رسیده است.

حسینی خاطرنشان کرد: از 120 هزار واحد مسکن مهر در خراسان‌ رضوی بوده تاکنون 92 هزار و 182 واحد به افتتاح رسیده و همچنین در زمینه طلاق 12 هزار طلاق وجود دارد که در هفت ماهه امسال میزان طلاق 13.1 درصد کاهش پیدا کرده است.

 

 

 

منبع : ایسنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار