معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در خصوص طرح توسعه فرودگاه شهید هاشمی نژاد گفت: اولین جلسه در خصوص ایجاد باند جدید در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد برگزار گردید.
کد خبر: ۵۶۳۴۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲ 08 February 2018
به گزارش تابناک : قاضی محمد بخشی محبی معاون دادستان  استان خراسان رضوی در خصوص طرح توسعه فرودگاه شهید هاشمی نژاد گفت: اولین جلسه در خصوص ایجاد باند جدید در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مشهد برگزار گردید.
 
وی یکی از مشکلات حال حاضر در کلان شهر‌ها را وجود فرودگاه‌ها در داخل شهر و یا مجاورت آنان دانست که عمدتا پرواز‌ها از فراز شهر‌ها صورت می‌پذیرد که با توجه به مباحث پدافند غیرعامل می‌تواند این امر خطراتی را به دنبال داشته باشد، گفت: می‌طلبید که مسوولین فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد تدابیری در جهت احداث باند جدید داشته باشند تا پرواز‌ها دیگر از روی شهر عبور نکنند و بدین ترتیب از بسیاری از خطرات احتمالی و آلودگی‌های زیست محیطی پیشگیری به عمل آید.
 
معاون دادستان مشهد اظهار کرد: از دیگر موضوعات مطرح شده در این خصوص بحث آلودگی صوتی و زیست محیطی عبور و مرور هواپیما‌ها از فراز آسمان شهر مطرح بود که نارضایتی شهروندان را به دنبال داشت که بر همین اساس حوزه پیشگیری دادسرای مشهد در جهت دفاع از حقوق عمومی به صورت جدی این موضوع را پیگیری نموده و با جلسات متعددی که با دستگاه‌های مختلف در این خصوص برگزار کرده بود، این جلسه را برای جمع بندی بررسی ابعاد مختلف احداث باند جدید در فرودگاه شهید هاشمی نژاد، انجام گرفت.
 
این مقام قضایی گفت: در این جلسه آستان قدس رضوی موافقت خود با واگذاری ۵۰۰ هکتار از اراضی، جهت احداث باند جدید فرودگاه شهید هاشمی نژاد را اعلام نمودند و قرار شد با پیگیری‌های که مدیریت فرودگاه‌های استان خواهند داشت مردم بزودی شاهد آغاز این طرح باشند و سایر دستگاه‌ها نیز چنانچه نقطه نظراتی در این خصوص دارند قبل از اجرای طرح اعلام نمایند.
 
قاضی بخشی محبی در پایان اظهار داشت: امیدواریم با عملیاتی شدن این طرح بزودی شاهد کاهش آلودگی‌های صوتی و زیست محیطی در آسمان شهر مقدس مشهد باشیم.
 
 
 
 
منبع : میزان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار