وزارت علوم این هفته با اخبار متنوعی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن را می‌توانید در این بسته خبری مشاهده کنید.
کد خبر: ۵۹۰۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲ 13 April 2018

به گزارش تابناک : حوزه وزارت علوم این هفته با اخبار متنوع و بیشماری روبه رو بود که خلاصه ای از آن را می توانید در ادامه دنبال کنید.

بخش اصلی ساماندهی کنکور در حوزه وظایف آموزش و پرورش است
منصور غلامی، وزیر علوم، گفت:بخش اصلی توفیق و تحقق ساماندهی كنكور را در حیطه آموزش و پرورش می دانیم و نیاز است آموزش و پرورش ارزیابی هایش را به گونه ای انجام دهد كه ملاک انتخاب دانشگاه ها برای دانشجویان خودشان باشد و نیازی به آزمون خاصی نباشد.

ماهواره دانشگاه امیرکبیر تحویل سازمان فضایی می شود
معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت:ماهواره ها قبل از پرتاب باید در اتاق تمیز قرار بگیرند و سپس برای پرتاب به پرتابگر منتقل شوند و ماهواره این دانشگاه هم باید پس از نهایی شدن زمان پرتاب، به اتاق تمیز انتقال یابد و مراحل لازم را طی کند که خود این امری زمان بر است.

وی ادامه داد:در حال حاضر ماهواره دانشگاه امیرکبیرکارهایش به اتمام رسیده و آماده تحویل به سازمان فضایی هستیم.

افزایش وام دانشجویان در مقطع دکتری
صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان گفت:خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته میان صندوق رفاه دانشجویان و وزارت علوم قرار است وام دانشجویان مقطع دکترای روزانه مشغول به تحصیل در دانشگاه دولتی افزایش یابد.

وی ادامه داد: در این خصوص با بانک عامل هم صحبت هایی شده است که این وام امسال در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

انتشار 3 درصد مقالات برتر دنیا در کشور
برومند معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: در حال حاضر آزمایشگاه ها و زیرساخت های تحقیقاتی خوبی داریم و با اینکه حدود یک درصد جمعیت دنیا را داریم، ۱.۹ درصد (یک و نه دهم) مقالات معتبر و سه درصد مقالات برتر دنیا را منتشر می کنیم.

تخصیص حدود 85 میلیارد تومان وام به دانشجویان دکتری
شریعتی نیاسر معاون اموزشی وزارت علوم گفت:باتوجه به استقبال دانشجویان مهلت ثبت نام برای دریافت وام ویژه دکتری تا 15 اردیبهشت ماه سال جاری تمدید شد.

وی ادامه داد: این فراخوان برای دریافت وام دانشجویان دکتری از مدتی قبل اعلام شده بود که تاکنون حدود 85 میلیارد تومان وام به متقاضیان تخصیص داده شده است.

پروژهای بین المللی مشترک وزارت علوم در سال 97 مشخص شد
سالار املی قائم مقام وزیر علوم گفت:ما همچنین پروژهای مشترکی با کشور اتریش داریم به طوری که قرار است 17 پروزهبا این کشو ر در زمینه آموزشی و علمی شکل بگیرد.

وی اظهار کرد:همچنین قرار است 15 پروژه مشترک تحقیقاتی را با کشور فرانسه،ایتالیا، سوئد و روسیه در سال 97 به مرحله اجرا برسانیم.

برگزاری دوره های جدید دکتری در سال ۹۷ ممنوع شد
شریعتی نیاسر معاون اموزشی وزارت علوم گفت:بنابراین مصوبه ای را از شورای گسترش آموزش عالی دریافت کردیم که به موجب آن، ایجاد رشته محل های جدید در مقطع دکتری تخصصی برای تمام زیر نظام های آموزش عالی، اعم از دولتی و غیر دولتی برای سال ۹۸-۹۷ ممنوع شد.

جذب ۸۰۰ عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه ها
رضوان طلب گفت:این بررسی از هفته آینده و به مدت 3 ماه آغاز می شود که در این راستا دانشگاه ها نظر خود را در خصوص جذب این افراد به وزارت علوم اعلام می کنند که قرار است در این دوره حدود 800 نفر به عنوان هیئت علمی در دانشگاه ها جذب شوند.

آخرین اخبار از پرداخت ارز دانشجویی
مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم گفت:نحوه انجام دستورالعمل های بانک مرکزی به زودی اعلام می شود؛ در حال حاضر پرداخت ارز دانشجویی قطعی است ولی ممکن است از سوی بانک مرکزی شرایط تخصیص آن تغییر کند.

افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه تهران
حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت:امسال پذیرش دانشجو از طریق آئین نامه استعداد های درخشان ا ز ۲۰ به ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

حسینی در خصوص ثابت ماندن ظرفیت سایر مقاطع تحصیلی این دانشگاه عنوان کرد: در دانشگاه تهران حدود ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دانشجو در مقطع دکتری در حال تحصیل هستند و دانشگاه بیش از ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارد.

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار