رئیس مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی اقدام غیر قانونی و هجوم وحشیانه به کشور سوریه را محکوم و به این سه کشور و کشورهای فرومایه پشتیبان آنان اعلام می‌کند زمانه اینگونه ژست‌های دروغین سپری شده است.
کد خبر: ۵۹۰۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱ 15 April 2018

به گزارش تابناک : علی لاریجانی امروز ( یکشنبه) در صحن علنی مجلس، اظهار کرد: در روز گذشته با کمال تاسف شاهد حمله وحشیانه سه کشور آمریکا،فرانسه و انگلیس به یک کشور اسلامی بودیم.

وی تصریح کرد : تاسف‌آورتر برخی کشورهای اسلامی در کنار رژیم صهیونیستی و سران کفر از این جنایت حمایت نمودند.

لاریجانی افزود: ادعای این سه کشور بر این است که دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده نموده هم دولت سوریه و روسیه این ادعا را تکذیب نمودند.

وی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی اقدام غیر قانونی و هجوم وحشیانه به کشور سوریه را محکوم و به این سه کشور و کشورهای فرومایه پشتیبان آنان اعلام می کند زمانه اینگونه ژست‌های دروغین سپری شده است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: این تحرکات ملت سوریه را بیش از گذشته مصصم به نابودی تروریست‌ها می‌نماید.

وی با بیان اینکه هم دولت سوریه و روسیه ادعای استفاده از حمله شیمیایی را تکذیب نمودند و خواستار رسیدگی مجامع بین‌المللی شدند، اظهار کرد: مگر نه این است که برای رسیدگی به این امور نظامات بین المللی تدبیر کرده است؛ پس چرا بدون رعایت این ضوابط و با عجله چنینی تهاجمی سامان داده شد.

لاریجانی تصریح کرد: بنابراین این دستاویز نمی‌تواند وجاهت داشته باشد؛ موضوع را باید درجای دیگر جست و آن تحولات اخیر در صحنه سوریه است. اقدام اخیر ارتش سوریه پاکسازی این منطقه بود.

رئیس مجلس با بیان اینکه پیش دستی سعودی‌ها در تقدیم اموال ملت خود به آمریکایی که در کمال فضاحت صورت پذیرفت آنان را ترغیب به بمباران سوریه نمود، گفت: اینکه آیا با اقدام غیرقانونی به هدف خود می‌رسند سرابی بیش نیست؛ در این شش هفت سال اینگونه ماجراجویی ها وجود داشت و هربار ناموفق بودند.

وی گفت: خیانت برخی کشورهای مسلمان در اینگونه کثافت‌کاری‌های سیاسی در اذهان توده‌های مومن باقی خواهد ماند. آیا این اقدام برای آنان در روز بعثت خجالت‌آور و ذلت آفرین نیست.

 

 

 

منبع : میزان 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار