رئیس‌جمهور:
رئیس‌جمهور: اقدامات مالی پروژه برقی‌کردن قطار مشهد-تهران پایان یافت
کد خبر: ۶۰۲۱۰۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳ 07 May 2018

به گزارش تابناک رضوی، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه شورای اداری، توسعه و نخبگان خراسان‌رضوی همزمان با افتتاح پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در استان خراسان‌رضوی اظهار داشت: از وزارت راه و همه دست‌اندرکاران توسعه و مرمت و ایمن‌سازی راه‌ها تشکر می‌کنم، طرح‌های بزرگی در استان خراسان داریم که باید تمام شود.

وی با اشاره به برقی‌کردن قطار تهران - مشهد گفت: مدتی برای کار مالی این‌ها معطل شدیم، آخرین گزارش ارائه شده این بود که وزیر راه اعلام کرد مراحل مالی این پروژه انجام شده و اقدام اجرایی و عملیاتی آن به‌زودی آغاز می‌شود که تحول بزرگی را شکل می‌دهد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: راه‌آهن خواف به هرات نیز بسیار مهم است، وعده‌ای که برای آزادراه و بزرگراه داده شد امیدواریم تا پایان دولت اجرایی شود.

خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در ارتباط ویدئویی اظهار داشت: سال 97 پروژه برقی‌کردن قطار مشهد به تهران صورت می‌گیرد و از سوی دیگر شبکه ریلی ایران به افغانستان از طریق خواف محقق می‌شود و امیدواریم در شش ماهه ابتدای سال این مهم را صورت دهیم.

وی بیان کرد: 375 کیلومتر بزرگراه در حال عملیات اجرایی است که 66 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، در بخش راه روستایی 250 کیلومتر راه روستایی داریم و 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز 6 پروژه حمل و نقلی را در استان مورد بهره‌برداری قرار می‌دهیم که پروژه بزرگراه تایباد به تربت‌جام، بزرگراه خواف به سلامی، 6 پروژه روستایی و پل مرزی سرخس از این جمله است. 8 هزار واحد مسکن مهر روستایی نیز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. یک پروژه هم ایمن‌سازی محور کلات است.

در پایان با دستور رئیس‌جمهور پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی استان خراسان‌رضوی افتتاح شد.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار