اردوغان گفت: نتانیاهو نخست‌وزیر یک رژیم آپارتاید است که بیش از ۶۰ سال قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض و سرزمین مردمان بی‌دفاع فلسطینی را اشغال کرده و دستش به خون مردم فلسطین آلوده است و نمی‌تواند گناهانش را با حمله به ترکیه پنهان کند.
کد خبر: ۶۰۶۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱ 16 May 2018

به گزارش تابناک : به دنبال کشتار بی‌رحمانه مردم مظلوم فلسطین توسط نظامیان غاصب صهیونیستی، جنگ توییتری رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل با محوریت فلسطین آغاز شده است.

نتانیاهو پس از واکنش‌های شدید اردوغان علیه اسرائیل که این رژیم را یک دولت تروریستی نامیده بود، در حساب رسمی خود در توییتر نوشت: اردوغان یکی از حامیان بزرگ حماس است. به همین خاطر خودش ترور و قتل‌عام را خیلی خوب بلد است. به وی توصیه می‌کنم که به ما درس اخلاق ندهد.

اردوغان نیز در واکنش به این اظهارات نتانیاهو در حساب رسمی خود در توییتر نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر یک رژیم آپارتاید است که بیش از 60 سال قطعنامه‌های سازمان ملل متحد را نقض و سرزمین مردمان بی‌دفاع فلسطینی را اشغال کرده است. نتانیاهو دستش به خون مردم فلسطین آلوده است و نمی‌تواند گناهانش را با حمله به ترکیه پنهان کند. اگر نتانیاهو می‌خواهد درس انسانیت یاد بگیرد، ده فرمان را بخواند.

در ادامه این جنگ توییتری، نتانیاهو که توسط اردوغان به عنوان لیدر یک حکومت آپارتاید معرفی شده بود، نوشت: این شخص معلوم‌الحال که برای تداوم اشغال قبرس هزاران سرباز به آنجا فرستاده است و خاک سوریه را به اشغال خود درآورده است، به ما که در حال دفاع از خود در برابر اقدامات حماس هستیم درس اخلاق می‌دهد. اردوغانی که دستش به خون تعداد بی‌شماری از کردهای ترکیه و سوریه آلوده است، آخرین شخصی می‌تواند باشد که در مورد اخلاق نظامی ما را موعظه کند.

اردوغان هم بلافاصله در جواب نتانیاهو نوشت: حماس یک گروه تروریستی نیست و مردم فلسطین هم تروریست نیستند. حماس یک جنبش مقاومت است که از سرزمین فلسطین در مقابل اشغالگران محافظت می‌کند. همه دنیا با مردم فلسطین علیه کسانی که به آن‌ها ظلم می‌کنند اعلام همبستگی می‌کند.

گفتنی است که اردوغان دیروز با واکنش شدید نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، سه روز عزای عمومی در ترکیه اعلام کرد، اسرائیل را به عنوان دولت تروریستی معرفی کرد، سفیران ترکیه را از تل آویو و واشنگتن بازگرداند و سپس سفیر اسرائیل در آنکارا را اخراج کرد.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار