استاندار خراسان رضوی گفت: با فعالیت مستمر ستاد تنظیم بازار استان و تشدید بازرسی و نظارتها در عرصه حمل و نقل و صنوف گرانی برخی اقلام مصرفی مردم در ماه رمضان در سطح خراسان رضوی مهار شد.
کد خبر: ۶۱۹۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷ 14 June 2018

به گزارش تابناک : علیرضا رشیدیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از دو واحد صنعتی شهرک صنعتی توس در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به شرایط بوجود آمده در بازار برای مهار گرانی به ویژه محصولات غذایی و کشاورزی با کمک اتحادیه گوشت قرمز، گوشت لازم از استرالیا وارد شد و با این اقدام قیمت گوشت قرمز در بازار از 60 هزار تومان به حدود 30 هزار تومان کاهش یافت.
وی ادامه داد: هم اینک مرغ گوشتی نیز با کیفیت و قیمت مناسب و پایین تر از نرخ متوسط کشور در سطح بازار خراسان رضوی عرضه می شود. برای کنترل قیمت برنج نیز دو نوع برنج پاکستانی و تایلندی وارد استان و در ماه رمضان توزیع و از این طریق قیمت برنج هم مهار شد.
استاندار خراسان رضوی گفت: قیمت برخی اقلام نیز مانند میوه و تره بار متاثر از نرخ بالای واحدهای حمل و نقل افزایش داشت که در این بخش با تشدید نظارت و بازرسی از افزایش سه برابری قیمت میوه و تره بار جلوگیری شد. به واحدهای حمل و نقل تذکر داده شد باید فقط متناسب با نرخ اعلامی هزینه حمل بار محاسبه شود، در غیر این صورت به عنوان متخلف با آنان برخورد قانونی می شود. همچنین با تشدید بازرسی در سطح عرضه از سوءاستفاده برخی صنوف از شرایط بازار جلوگیری شد.
وی افزود: با توجه به شرایط بوجود آمده برای بازار خراسان رضوی در ماه رمضان شمار بازرسیها تا 32 هزار مورد افزایش یافت و در نتیجه آن برای بیش از دو هزار واحد حمل و نقلی و صنفی حکم صادر و از این محل دو میلیارد و 700 میلیون تومان عودت داده شد.

* جذب 1200 مددجو در واحدهای صنعتی
رشیدیان در ادامه به بازدید از دو واحد تولیدی زیتون آرشیا و نیان الکترونیک واقع در شهرک صنعتی توس اشاره و بیان کرد: عملکرد واحد زیتون آرشیا منطبق بر روحیات انسانی و در واقع حمایت کننده از آسیب دیدگان اجتماعی بود که توصیه ما پیروی سایر واحدهای تولیدی از آرشیا در جهت جذب آسیب دیدگان اجتماعی و اشتغالزایی برای آنان است.
وی ادامه داد: پذیرش آسیب دیدگاه اجتماعی به ویژه افراد دارای سوءپیشینه و بهبودیافتگان مواد مخدر در واحدهای تولیدی و اشتغالزایی برای آنان ظرفیتی ایجاد می کنند تا اینگونه افراد از سوی جامعه پذیرش شوند و بتوانند دوباره به زندگی اجتماعی بازگردند.
استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس آنچه در نشست اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی اعلام شد صنعتگران استان تاکنون برای هزار و 200 نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در واحدهای تولیدی خود اشتغالزایی کرده اند.
وی افزود: در شرکت دانش بنیان 'نیان الکترونیک' هم امکان بسیار خوبی در این واحد شکل گرفته بطوری که این شرکت توانسته تولید کولرگازی را بومی کند و کولرهای گازی با ظرفیت و توانمندیهای مناسب و امکان پشتیبانی و خدمات پس از فروش تولید نماید.
رشیدیان ادامه داد: به کسانی که در حوزه مسائل ساختمانی یا ادارات مختلف مشغول فعالیت هستند، توصیه می شود تا از این واحد حمایت کرده و با سفارش تولید کولرگازی به آن زمینه گسترش تولید کولرگازی با برند ایرانی و استفاده از آن در ساختمان ها و ادارات را فراهم کنند.

 

 

منبع : ایرنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار