نایب رئیس هیئت اسکیت خراسان رضوی گفت:روند مرمت و بازسازی خانه اسکیت خراسان رضوی ادامه دارد.
کد خبر: ۶۵۲۰۹۷
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵ 06 September 2018

به گزارش تابناک : هیئت اسکیت خراسان رضوی یکی از فعال‌ترین هیئت‌های کشور است، همچنین به عنوان برترین هیئت انتخاب شده اما با وجود فعالیت آنها، ارگان‌های مختلف از هیئت حمایت نمی‌کنند، در واقع اسکیت بازان استان با کمترین بودجه بهترین عملکرد را صورت می‌دهند.

فرخنده گلستانی؛ نایب رئیس هیئت اسکیت خراسان رضوی، با حضور در تحریریه تسنیم در مورد اقدامات و برنامه‌های هیئت اسکیت ذکر نکاتی را حائز اهمیت شمرد، همچنین در ارتباط با شرایط سخت هیئت در استان توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن را در متن زیر می‌خوانید:

هیئت اسکیت خراسان رضوی در چه وضعیتی قرار دارد؟

از چهار سال گذشته مسئولیت نایب رئیسی هیئت اسکیت خراسان رضوی را برعهده گرفتم، پیش از آن نیز نایب رئیس هیئت قایقرانی استان بودم، در واقع هیئت اسکیت هر ثانیه بیشتر پیشرفت می‌کند و ورزشکاران نیز افزایش می‌یابند، این هیئت سالیانه بیش از گذشته شکوفا می‌شود.

هیئت اسکیت خراسان رضوی چه جایگاهی میان سایر هیئت‌های کشور دارد؟

هیئت اسکیت خراسان رضوی یکی از هیئت‌های برتر اسکیت در کشور بوده و در استان میان سایر رشته‌های ورزشی نیز رتبه نخست را دارا است، از مهم‌ترین اقدامات هیئت می‌توان به برگزاری مرتب مسابقات، جشنواره‌ها و نظایر آنها در رده‌های سنی مختلف و بخش‌های گوناگون نظیر فری‌استایل اشاره کرد.

ورزشکاران اسکیت خراسان رضوی به چه میزان برای مسابقات کشوری و نظایر آنها آمادگی دارند؟

ورزشکاران اسکیت خراسان رضوی به ویژه در بخش فری‌استایل به خوبی عمل کرده اند، آنها تلاش بسیاری برای ارتقاء سطح خود به کار برده اند، بسیاری از ورزشکاران حائز مقام نخست کشوری هستند و برای شرکت در مسابقات برون مرزی آماده می‌شوند.

چه ارگانی به عنوان حمایت کننده اصلی ورزشکاران شناخته شده است؟

رئیس هیئت اسکیت خراسان رضوی از ورزشکاران حمایت کرده و برنامه‌های بسیاری را به اجرا در می‌آورد، در بخش بانوان اقدامات مطلوبی رخ داده است، این بخش فعالیت خود را از همان ابتدا خوب آغاز کرد و تاکنون توانسته خود را به جایگاه خوبی برساند، فعالیت ورزشی برای بانوان بسیار سخت‌تر از آقایان است.

هیئت اسکیت خراسان رضوی چه امور حائز اهمیتی را از ابتدای سال انجام داده است؟

ورزشکاران بسیاری از ابتدای سال 97 تاکنون به مسابقات مختلف اعزام شدند و بانوان نیز در این رقابت‌ها مدال‌های مطلوبی به دست آوردند، یکی از مهم‌ترین اقدامات هیئت، بازسازی پیست ورزشی است، خانه اسکیت با خیران و اسپانسرهای مناسب در حال بازسازی بوده و قرار بر سرپوشیده شدن و تعلق داشتن آن به هیئت به طور اختصاصی است.

خانه اسکیت خراسان رضوی در صورت بازسازی، محلی اختصاصی برای فعالیت اسکیت بازان در هر رشته‌ای می‌شود، تاکنون مشکل حادی در این موضوع وجود نداشت اما در حال حاضر با بازسازی این مکان دغدغه ورزشکاران کاهش می‌یابد.

هیئت اسکیت خراسان رضوی در بخش آموزشی اقداماتی را برنامه‌ریزی کرده است؟

امسال هیئت اسکیت خراسان رضوی مسابقات و کلاس‌های مربی‌گری و داوری در پیش رو دارد، بانوان می‌توانند بیش از آقایان در این برنامه‌ها حضور داشته باشند و بهره ببرند، کلاس‌های مذکور همراه با افتتاح خانه اسکیت مورد استقبال ورزشکاران قرار می‌گیرد.

چند درصد از تکمیل خانه اسکیت خراسان رضوی باقی مانده است؟

تنها ساخت سقف خانه اسکیت باقی مانده و تا مدتی دیگر به اتمام می‌رسد، البته پیست منطقه ویرانی شاندیز نیز در بخش خصوصی در حال ساخت و افتتاح است، در این محل تنها بخش خصوصی فعالیت می‌کند اما امکان ایجاد تعاملاتی میان این بخش و هیئت است، این مکان خصوصی با کمک هیئت ساخته می‌شود.

هیئت اسکیت خراسان رضوی چه اقداماتی را در شهرستان‌ها انجام می‌دهد؟

در شهرستان‌ها نیز اقدامات مطلوبی انجام می‌شود، شورای شهر، شهرداری و شهرستان‌ها تعاملات پی در پی داشتند و نیروهای مطلوبی از سوی شهرستان‌ها جذب می‌شود، سال آینده اغلب نیروهای اعزامی به مسابقات مختلف از شهرستان‌ها هستند، شهرستان‌ها امور استعدادیابی را به ویژه در بخش نونهالان و نوجوانان با جدیت دنبال می‌کنند.

هیئت اسکیت خراسان رضوی چه برنامه‌هایی را در چند ماه آتی اجرایی می‌کند؟

قرار بر برگزاری المپیاد نخبگان کشور در بندر عباس در آذرماه بوده که پیش از آن هیئت اسکیت خراسان رضوی مسابقات انتخابی برگزار می‌کند، نفرات برتر را انتخاب و سپس به رقابت‌های مذکور اعزام می‌کند، این هیئت برنامه‌های بسیاری در چند ماه آتی دارد.

برنامه‌های در پیش رو، اغلب در بخش استعدادیابی صورت می‌پذیرد، استعداد متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس میزان آمادگی به یکی از رشته‌های اسکیت هدایت می‌شوند، همچنین در صورت عدم پیشرفت ورزشکار، هیئت استان آن را به رشته دیگری در ورزش اسکیت انتقال می‌دهد.

اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به چه میزان از هیئت اسکیت استان حمایت می‌کند؟

اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به طور کامل هیئت اسکیت استان را حمایت می‌کند اما در بحث مالی بیش از این توانی ندارد، با این وجود رئیس هیئت همکاری مطلوبی با ورزشکاران دارد و ورزشکاران دغدغه‌ای جز در بحث ورزشی ندارند.

هیئت اسکیت خراسان رضوی 17 میلیون تومان از اداره کل ورزش و جوانان استان اخذ کرده و به دلیل بدهی‌های پیشین، نتوانست از آن مبلغ برای ورزشکاران استفاده کند، این هیئت در چندین سال گذشته 17 میلیون تومان بدهی داشت و مبلغ مذکور برای تسویه شدن آن به خزانه‌دار داده شد.

قسمتی از مبلغ مورد نظر نیز توسط اسپانسر به دست آمد اما بدون هیچ برداشتی به صورت مستقیم به خزانه دار واگذار شد، خانواده‌ها و اسپانسرهای قدرمند حامی ورزشکاران هستند و تاکنون آنها را تنها نگذاشته اند، اما قطعاً در صورت وجود منابع مالی، کیفیت و کمیت برنامه‌ها افزایش می‌یافت.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار