دبیر علمی سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین با اشاره ابه اینکه راهپیمایی اربعین انسانها را وارد فضایی آسمانی می‌کند، به بررسی مکانیزمی تربیتی در اربعین حسینی براساس آیات قرآن پرداخت.
کد خبر: ۶۵۳۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰ 09 September 2018

به گزارش تابناک : حجت‌الاسلام سعید اصفهانیان دبیر علمی سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین صبح امروز در آئین افتتاحیه این همایش اظهار داشت: از زمان حضرت آدم(ع) تا امروز جامعه متدین و خوبان از مسیحیان، یهودیان و مسلمانان عمدتا در پی کسب ثواب بودند. این منطق در کلام حضرت علی(ع) با عنوان عبادت تجار مطرح می‌شود.

وی افزود: در این میان انبیاء و رسولان(ع) منطق دیگری داشتند و اهل تجارت نبودند و حضرت علی(ع) از این رفتار آنان با عنوان عبادت احرار یاد می‌کند.

دبیر علمی سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین با بیان اینکه جریان اربعین از سال 91 تا به امروز اتفاق شگرف را در خود مشاهده می‌کند اظهار کرد: در زمانی که جامعه بشری سیر سقوط را در پیش گرفته جریان اربعین حسینی به سوی بالا و ارتفاعات در حال حرکت است. این بیانگر فضایی عجیب و شگرف در عالم است و می‌باید نخبگان در این عرصه ورود جدی‌تری داشته باشند.

اصفهانیان خاطرنشان کرد: اینکه خدا به زنبور عسل فرمود در ارتفاعات و کوه‌ها ساکن شد بدین معناست که هنرمندان و دانشمندان باید به این موضوع توجه کنند و با آثار خود مخاطب را از سطح و عمق به سوی بالا بکشند که البته لازم است خود هنرمندان و اندیشمندان نیز در ارتفاعات باشند تا محصولشان اثرگذار باشد.

وی افزود: ‌اربعین حسینی یک مکانیزم صفر تا صد است وقتی وارد فضای اربعین می‌شویم احساس می‌کنیم در ارتفاعات هستیم، احساس می‌کنیم در ارتفاعات و به معنای حقیقی در حال تنفس هستیم.

دبیر علمی سومین همایش ملی از غدیر تا اربعین با بیان اینکه اربعین ما را وارد فضای آسمانی می‌کند گفت: با ورود به فضای اربعین شاهد زیبایی‌های اعم از محبت، ایثار، حفظ حیات، جهت‌دهی به زندگی و... هستیم.

‌اصفهانیان گفت: در اربعین حس می‌کنیم راه حرکت به سوی خدا باز است و کسانی که از اربعین برمی‌گردند نیز حس می‌کنند که دیگر نمی‌توانند آرام باشند و باید کاری انجام دهند تا اربعین در طول سال برایشان تسری پیدا کند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار