معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تخصیص کوپن الکترونیک در حد یک پیشنهاد ازسوی این وزارتخانه در دولت مطرح شد، اما نهایی و قطعی نشده است.
کد خبر: ۶۵۳۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹ 10 September 2018

به گزارش تابناک : احمدمیدری، معاون وزارت تعاون در تشریح طرح توزیع کوپن الکترونیک برای تامین اقلام اساسی هشت دهک جامعه گفت: پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این بود که امکان خرید اقلام اساسی ازجمله برنج، گوشت، روغن، تخم مرغ و لبنیات با قیمت تثبیت شده از طریق کارت‌های الکترونیک مهیا شود.

وی افزود: اکنون دولت بر روی کالاهای یاد شده یارانه اساسی می‌دهد، اما در برخی موارد، این کالاها به سختی دراختیار مردم قرار می گیرد یا این اقلام در بازار وجود ندارد.

معاون وزیر کار تصریح کرد: قیمت مرغ در بازار هر کیلوگرم 9 هزار تومان باید باشد، اما این گوشت با نرخ 11 هزار تومان عرضه می‌شود که برای رفع مشکل، پیشنهاد شد از طریق کارت‌های توزیع یارانه انجام شود.

میدری یادآور شد: هنوز جزییات اجرای طرح کوپن الکترونیک مشخص نیست، زیرا اجرای آن به تصویب دولت نرسیده، اما می توان این طرح را با دو روش اجرایی ساخت.

وی توضیح داد: خرید اقلام با کارت هوشمند برای ثبت میزان خرید و مصرف کالاهای اساسی، توزیع کالاهای اساسی بر اساس سهمیه بندی افراد، از جمله طرح‌هایی است که می توان برای اجرای کوپن الکترونیک از آن استفاده کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: زیرساخت‌های اجرای طرح کوپن الکترونیک تا حدودی در وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی آماده است، اما منتظریم تا این طرح در دولت به تصویب برسد.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار