رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی:
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: ما هیچگونه اطلاعی از بازنشستگان شاغل دستگاه‌های اجرایی نداریم.
کد خبر: ۶۷۶۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲ 05 November 2018

به گزارش تابناک رضوی؛ رضا جمشیدی، در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان با بیان این مطلب، اظهار کرد: این امر به صورت یک سامانه‌ای در اختیار سازمان اداری و استخدامی کشور است و تنها این دوستان می‌توانند اعلام کنند که در استان ما چه تعداد بازنشسته و به چه دلایلی اشتغال به کار دارند.

وی ادامه داد: دلیل برگشت بازنشستگان متفاوت است و بعضا امکان دارد با قانون جدید نیز، مشمول استثنائات قانون باشند، ولی ما از این آمار هیچ اطلاعی نداریم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی با بیان اینکه این قانون شامل مشاغل دولتی و غیر دولتی بوده، عنوان کرد: دیوان محسابات استان مکاتبه‌ای با دستگاه‌های اجرایی انجام داده بود که اعلام کنند چه تعداد بازنشسته در یک دستگاه وجود دارد.

جمشیدی خاطرنشان کرد: سازمان ما در این ارتباط وظیفه‌ای ندارد، مسئولینی که مشمول قانون منع به کار گیری بازنشستگان می‌شوند، فقط تا 26 آبان ماه مهلت دارند که پست خود را تحویل دهند و برای رییس دستگاه اجرایی و هم برای فرد بازنشسته که و پست خود را ترک نکرده مسئولیت ایجاد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: بازنشستگان که در یک دستگاه‌ قرار دارند، خودشان نیز مایل نیستند که در پست خود بیشتر ادامه دهند و برای تحویل پست خود مشکلی نیز ندارند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی با بیان اینکه اگر فردی پست خود را تحویل ندهد هر ریالی که بگیرد، تخلف محسوب می‌شود، تصریح کرد: اگر فردی در تحویل پست خود مقاومت کند، به عنوان یک فرد متصرف در اموال دولتی شناخته می‌شود و برای این امر قانون‌گذار در قوانین دیگر مجازات‌هایی را پیش‌بینی کرده است.

جمشیدی تاکید کرد: در این بخش فقط مسائل مالی حائز اهیمت نیست و تصمیاتی که فرد در این مدت بگیرد نیز غیرقانونی بوده و این موارد نیز مجازات خاص خود را دارد. یعنی در یک پستی تصمیماتی گرفته شود که فرد در آن بخش هیچ سمتی ندارد.

وی با بیان اینکه بنده بعید می‌دانم که فردی در دستگاهی باشد و بخواهد مقاومت کند، اضافه کرد: در بخش دستگاه‌های استانی تمام دوستانی که مشمولین این قانون پست‌های سازمانی خود را خالی خواهند کرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی در خصوص جایگزینی این افراد، گفت: رفتن این افراد از پست‌های خود، به معنای استخدام جدید نخواهد بود، چه این پست‌ها مدیریتی و چه غیرمدیریتی باشد، به تعداد شاغلین ادارات دولتی استان اضافه نخواهد شد.

جمشیدی اظهار کرد: اینکه این پست‌ها بدون تصدی باقی می‌مانند یا خیر نیز بستگی به خود آن پست دارد. اگر پستی مدیریت و یا معاونت یک دستگاه باشد، به طور طبیعی آن پست سریع پر خواهد شد.

وی ادامه داد: اما ممکن است من به عنوان یک کارشناس بازنشسته در یک دستگاه باشم، پس یک پست کارشناس خالی به سایر پست‌های کارشناس خالی آن دستگاه که بدون تصدی است، اضافه خواهد شد، اما مشاغل مدیریتی حتما پر خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار