معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد؛
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مساجد باید نظام فرهنگی کشور را سامان دهند و نظام ما نظامی اسلامی است لذا می بایست تحولات فرهنگی در مساجد بیشتر دنبال شود. 
کد خبر: ۶۸۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰ 06 December 2018

به گزارش خبرنگار تابناک، لادن حیدری ظهر پنج شنبه در نشست روسای کانونهای فرهنگی و هنری مساجد سراسر کشور در مشهد اظهار کرد: کانونهای فرهنگی و هنری مساجد در صورت کسب استقلال مالی و بهره گیری از ظرفیت دستگاههای دیگر می توانند موفقتر عمل کنند و در این راستا لازم است بودجه سالانه ای به کانونهای مساجد اختصاص یابد و  کارنامه کاری نیز ارائه شود،البته باید توجه شود که در کانونهای مساجد 'برنامه محوری' مد نظر باشد و در هزینه ها نیز باید صرفه جویی و از هزینه های بیهوده جلوگیری شود.

 

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد:تمرکز فعالیتهای فرهنگی در تهران یک آسیب است و باید تلاش شود اقدامات فرهنگی در مناطق محروم و مرزی کشور که از اولویتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هست افزایش یابد.

 

وی تاکید کرد: اگر این مهم محقق نشود ورود محصولات فرهنگی از کشورهای بیگانه به راحتی انجام می شود، بطوری که طی سال های گذشته شاهد ورود تولیدات فرهنگی همچون پویانمایی های کشورهای خارجی و پخش آنها از صدا و سیما بوده ایم و به نوعی ریشه تهاجم فرهنگی در کشور از دوران کودکی شکل می گیرد.

 

حیدری بیان کرد: امروزه در حوزه تولید آثار ایرانی اسلامی و شناسایی نیازهای کودکان و نوجوانان گامهای موثری برداشته شده که موضوع سینمای جوان در ستاد کانونهای مساجد از آن جمله است.

 

وی تصریح کرد: تفاوت های بسیاری  میان نیازهای فرهنگی نسل امروز با نسل گذشته وجود دارد وباید بتوانیم بر اساس نیازهای فعلی کودکان، نوجوانان و جوانان برنامه های فرهنگی مورد نیاز را ارائه دهیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار