رئیس جمهوری آمریکا با توصیف خود به عنوان پیروز بزرگترین انتخابات در تاریخ این کشور و محبوبترین چهره جمهوریخواهان، استیضاح خود را کاری غیرممکن دانست.
کد خبر: ۶۹۹۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹ 05 January 2019

به گزارش تابناک رضوی به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که سال 2019 را با توئیت های پرشمار و مبالغه آمیز درباره عملکرد خود و دولتش آغاز کرده، در توئیت جدیدی استیضاح خود را غیرممکن دانست.

 

ترامپ در صفحه توئیترش نوشت: چطور می توانید رئیس جمهوری را استیضاح کنید که پیروز احتمالا بزرگترین انتخابات کل تاریخ شده و هیچ کار اشتباهی انجام نداده است.

 

وی تاکید کرد که هیچ تبانی با روسیه نداشته بلکه این دمکرات ها بودند که با مسکو همکاری کرده اند.

 

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خودستایی افزود: (رئیس جمهوری) که موفق ترین دوره دوساله ابتدای ریاست جمهوری را داشته و با 93 درصد محبوبیت، محبوبترین جمهوریخواه در تاریخ این حزب بوده است.

 

دمکرات ها در انتخابات اخیر اکثریت را در مجلس نمایندگان آمریکا به دست آورده اند و در دوره جدید این مجلس که از دو روز پیش آغاز به کار کرد، «نانسی پلوسی» رهبر دمکرات ها ریاست آن را به عهده گرفته است.

 

پلوسی احتمال استیضاح ترامپ را رد نکرد و یک نماینده دموکرات دیگر نیز اعلام کرد که طرح استیضاح رئیس جمهوری را به کنگره جدید می برد.

 

توئیت ترامپ در پاسخ به این اظهارات و قدرت گرفتن دمکرات ها در مجلس نمایندگان است که احتمال افزایش فشار و طرح استیضاح علیه وی را تشدید کرده است.

 

وی در توئیت دیگری دمکرات ها را متهم کرد که به این دلیل قصد استیضاح او را دارند که می دانند توان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را ندارند.

 

ترامپ در این پیام نوشت: اگر دمکرات ها مجلس نمایندگان و سنا را با هم بگیرند، بازارهای مالی را دچار اختلال می کنند. ما سنا را داریم و آن ها مجلس نمایندگان را، اینطور مسائل بهتر حل می شود.

 

رئیس جمهوری آمریکا از آغاز سال 2019 علاوه بر حمله به دمکرات ها، توئیت های خودستایانه و تبلیغاتی فراوانی منتشر کرده که در آن ها دستاوردهای دولتش را بی سابقه دانسته است.

 

ترامپ در بخشی از پیام نوشتاری خود به مناسبت سال نوی میلادی، با تبریک فرارسیدن سال 2019 به همه حتی افرادی که از وی نفرت دارند و رسانه های به زعم وی دروغ پرداز، ادعا کرد که دستاوردها و عملکرد 2 سال نخست هیچ یک ازدولت های آمریکا تاکنون تا این اندازه قابل ملاحظه نبوده است.

 

وی با وقاحت انتقال سفارتخانه ایالات متحده از تل آویو به بیت المقدس اشغالی را از دستاوردهای دولت خود و بر اساس وعده پیشین عنوان کرد.

 

ترامپ با طرح دوباره ساخت دیوار مرزی با مکزیک و پافشاری بر آن ادامه داد: ما می خواهیم از قاچاق مواد مخدر، انسان و ورود غیرقانونی افراد دارای پیشینه جنایی به داخل ایالات متحده جلوگیری کنیم. هر چند نیروهای امنیتی، مرزبانی و ارتش آمریکا وظایف خود را به نحو احسن اجرا می کنند، اما بدون ساخته شدن این دیوار، تسلط و نظارت کامل بر مرزهای جنوبی امکان پذیر نیست.

 

وی تمامی دوره 2ساله ریاست جمهوری خود را سرشار از پیروزی و تلاش برای مردم آمریکا دانست .

 

این در حالیست که به دلیل پافشاری و لجبازی ترامپ با دمکرات های کنگره برای تصویب بودجه پنج میلیارد دلاری هزینه ساخت بخشی از دیوار مرزی، تعطیلی دولت آمریکا که در آستانه سال نو میلادی آغاز شد، وارد دومین هفته خود شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار