به گفته یک جامعه‌شناس و براساس نتایج یک پایان‌نامه دانشجویی دسترسی دانش‌آموزان به فیلترشکن و سایت‌های پورن پس از فیلترینگ تلگرام افزایش داشته است.
کد خبر: ۶۹۹۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲ 05 January 2019

به گزارش تابناک رضوی به نقل از خبرآنلاین، فردین علیخواه، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در کانال تلگرامی‌اش درباره نتایج پایان‌نامه یکی از دانشجویانش مبنی بر دسترسی دانش‌آموزان به فیلترشکن و سایت‌های پورن پس از فیلترینگ تلگرام نوشته است. او نوشته است: «مدتی قبل یکی از دانشجویانم در مقطع کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی از پایان‌نامه‌اش دفاع کرد. موضوع پژوهش ایشان نقش رسانه‌های جدید در اجتماعی شدنِ جنسی دانش آموزان بود. او برای شناخت نقش این رسانه‌ها، مصاحبه‌های گسترده‌ای با دانش آموزان دبیرستانی انجام داده بود. 

 

یافته‌های جالب او در خصوص موضوع پژوهش در مقاله‌ای مستقل ارائه خواهد شد ولی یکی از یافته‌های او برای من بسیار قابل‌تأمل بود:

برخی از دانش آموزان در مصاحبه‌ها گفته‌اند: از زمانی که تلگرام فیلتر شد آنها برای دسترسی به تلگرام به‌ناچار فیلترشکن‌های متعددی را در تلفن همراه خود نصب کرده‌اند. با نصب این فیلترشکن‌ها به‌تدریج در گروه دوستانشان این خبر می‌پیچد که به‌راحتی می‌توانند به سایت‌های پخش فیلم‌های پورنو گرافی دسترسی داشته باشند. 

 

برخی از این دانش آموزان در پاسخ به سؤالی دیگر، حداقل ۵ ستاره فیلم‌های پورنو گرافی را نام برده بودند.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار