عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به مسولان شهری مشهد:
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به  مسئولان شهری مشهد توصیه می‌کنم که بنرهای مشهد شهر بدون دروغ و غیبت را نصب کنند و پس از آن به موضوعات دیگر بپردازند.
کد خبر: ۷۰۶۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰ 23 January 2019

به گزارش تابناک رضوی، علی آقا محمدی ترویج فرهنگ میزبانی امام رضایی را نکته شاخص اجلاس ملی و بین‌المللی ایرانی اسلامی دانست و گفت: چشم‌انداز مشهد چشم‌انداز متفاوتی نسبت به سایر چشم‌اندازها بوده و در این شهر نگاهمان به توسعه و درآمدزایی نباید نگاهی دولتی باشد و در این خصوص باید از ظرفیت‌های مردمی و بخش خصوصی استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: مشهد به عنوان نماد امام رضا(ع) شناخته شده و توجه به مباحث مختلف گردشگری به‌خصوص گردشگری زیارت که هویت اصلی آن است ضروری به نظر می رسد، همچنین ترویج فرهنگ میزبانی امام رضایی نیز نکته شاخص اجلاس ملی و بین‌المللی ایرانی اسلامی در پنجمین دوره این رویداد ملی و بین‌المللی بوده است.

وی افزود: هدف نخست زائر، گردشگر و تورسیم در مشهد زیارت امام رضا(ع) بوده و نگاه اولیه‌اش همانند سایر شهرها به تفریح و گردشگری نبوده و نیست، پس باید در مسیر توسعه گردشگری زیارت در شهر امام رضا(ع) حرکت کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مشهد در میان تمامی شهرهای زیارتی دنیا قابلیت پایتخت مذهبی جهان را دارد، خاطرنشان کرد: بی‌شک این موقعیت در هیچ شهر زیارتی دیگری در کشور و جهان وجود ندارد و به‌طور مثال در بحث پایتخت سیاسی هم باید گفت که تهران نمی‌تواند پایتخت سیاسی جهان بشود، اما مشهد به گفته مقام معظم رهبری می‌تواند پایتخت مذهبی جهان بوده و باید به فرموده ایشان مشهد با توجه به موقعیت و جایگاه ویژه‌ای که دارد به عنوان پایتخت مذهبی جهان معرفی شود.

آقامحمدی تصریح کرد: فرودگاه مشهد باید مرکزیتی برای بغداد، شام، استانبول و دیگر شهرهای جهان بشود و تا حد امکان پرواز‌های مستقیم به مقصد مشهد از کلیه نقاط جهان به مشهد ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در سیاست‌های اصل ۴۴ و اقتصاد مقاومتی نگاه ویژه‌ای به استفاده از ظرفیت‌های مردمی و بخش خصوصی شده است، تاکید کرد: چشم‌انداز مشهد چشم‌انداز متفاوتی نسبت به سایر چشم‌اندازها بوده و در این شهر نگاهمان به توسعه و درآمدزایی نباید نگاهی دولتی باشد و در این خصوص باید از ظرفیت‌های مردمی و بخش خصوصی استفاده شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه دنیا می‌داند بدون نگاه به ایران توسعه‌های جهانی امکان‌پذیر نیست، گفت: متاسفانه نسبت به این‌ جایگاه به‌خوبی توجه نشده است و کل منطقه خراسان بزرگ به‌ویژه خراسان رضوی می‌تواند با یک آمایش سرزمینی به توسعه‌های مختلفی در حوزه‌های مختلف به‌خصوص اشتغال برسد و اگر همه چیز شفاف و صادقانه باشد موفق خواهیم بود و با دروغ و غیبت که متاسفانه زیاد هم هست آسیب‌های زیادی دیده‌ایم و به مسئولان شهری مشهد توصیه می‌کنم که بنرهای مشهد شهر بدون دروغ و بدون غیبت را نصب کنند و بعد روی موضوعات دیگر کار کنند.

آقامحمدی گفت: در بحث تورسیم حلال و زنجیره‌ای کردن کلیه کارها در موضوع زیارت باید بیش از پیش از کلیه ظرفیت‌ها به‌ویژه ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم و در این خصوص ما نیازمند رعایت اصول‌ها، اخلاق‌ها، قانون‌ها، استاندارد‌ها و غیره هستیم و مجازی کردن خدمات در تعریف مشهد به عنوان جایگاه نخست جهان اسلام از دیگر ملزومات مهم در این خصوص بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار