دبیر شورای نگهبان با گرامی داشت دهه مبارک فجر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ذلت تحمیلی به مسلمانان را گرفت و عزت را به آنان برگرداند.
کد خبر: ۷۱۲۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷ 06 February 2019

به گزارش تابناک رضوی به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی در جلسه امروز - چهارشنبه - این شورا افزود: انقلاب اسلامی نعمت بسیار بزرگی بود که خداوند بوسیله آن دشمنان خود را ذلیل و دوستان خود را عزیز کرد.

 

وی با بیان این که این انقلاب شکوهمند ذلت تحمیلی به مسلمانان را گرفت و عزت را به آنان برگرداند، تصریح کرد: همه دنیا با انقلاب و حکومت اسلامی مخالف بودند؛ چراکه آن را نمی‌فهمیدند و به همین دلیل از آن ناراضی بودند و این مخالفت‌ها و نارضایتی‌ها به صورت‌های مختلف بروز پیدا می‌کرد که بزرگترین آن جنگ تحمیلی بود.

 

دبیر شورای نگهبان تحول جوانان را از دیگر برکات عظیم انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: این انقلاب جوانان را به گونه‌ای متحول کرد که در اوج فداکاری و ایثارگری، عاشق شهادت بودند و این روحیه ایثارگری توطئه بدخواهان را بی‌اثر کرد.

 

آیت الله جنتی با شکرگذاری از درگاه الهی برای 40 ساله شدن انقلاب اسلامی اضافه کرد: دشمن با به کار بستن همه توطئه‌ها نمی‌خواست ملت شریف ایران 40 ساله شدن قیام بزرگ خود را ببیند.

 

وی به گوشه‌ای از تلاش‌های امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی، برای ایجاد این قیام عظیم اشاره و تاکید کرد: ما باید قدردان و شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم و البته در این زمینه انجام وظیفه، پاسداری و دفاع از حدود و ثغور انقلاب اسلامی ضروری است؛ چراکه دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنان درصدد توطئه هستند.

 

دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، به مروری کوتاه و تاریخی از این جریان غم‌انگیز پرداخت و اظهارداشت: در تاریخ سابقه نداشته که امتی با فرزند پیغمبر خود که در سوگ پدر عزادار است، اینگونه رفتار کند و مصیبتی به این سنگینی را فقط صبر کسی مانند علی (ع) می‌توانست تحمل کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار