رئیس کمیته امداد تربت‌جام مطرح کرد؛
رئیس کمیته امداد تربت‌جام گفت: درآمد مشارکت‌های مردمی در سال 97 نسبت به سال 96 از رشد 187 درصدی برخوردار بوده است.
کد خبر: ۷۳۵۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰ 16 April 2019

به گزارش تابناک رضوی، شیرمحمد شاکر برآبادی در نشست خبری با رسانه های جمعی تربت جام با اعلام اینکه 40 سال از تاسیس کمیته امداد می‌گذرد افزود: باتوجه به شفاف‌سازی‌های این نهاد درباره عملکردهای خود، اعتماد مردم نسبت به کمیته امداد به سطح بالایی ارتقا پیدا کرده که مهمترین بخش آن درآمد مشارکت‌های مردمی در سال گذشته نسبت به سال 96 از رشد 187 درصدی بهره‌مند بوده است.

وی افزود: 94 درصد در صدقات، 110 درصد در زکات، 287 درصد در اهدای جهیزیه، 162 درصد در جشن نیکوکاری، 481 درصد در احسان حسینی، 88 درصد در اکرام ایتام، 188 درصد در محسنین، 158 درصد در امور عمرانی و مسکن و 184 درصد در جشن عاطفه‌ها سال 97 نسبت به سال 96 رشد داشته‌ایم.

شاکربرآبادی در بخش دیگری از گزارش خود اظهار کرد: ساخت و تحویل 75 واحد مسکونی، خرید 10 واحد برای مددجویان، پرداخت 100 فقره تسهیلات 15 میلیون تومانی به مددجویان فاقد مسکن و پرداخت یک میلیارد و 800 میلیون تومان خسارات ناشی از زلزله توسط بیمه به سرپرستان خانوار به عنوان ودیعه مسکن از جمله فعالیت های عمرانی در سال گذشته بوده است که با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام پذیرفته است.

وی با اعلام اینکه در بخش فرهنگی رسیدگی مناسب و رضایت بخشی به دانش آموزان و دانشجویان شده است اعلام کرد: در حوزه زیارت نیز چند دوره مددجویان به سفرهای زیارتی قم، کربلا و مشهد اعزام شدند.

شاکر برآبادی بیان کرد: در بخش اکرام ایتام همه ایتام دارای حامی هستند و حتی افرادی با حمایت هفت حامی وجود دارند همچنین در بخش محسنین 372 پرونده جدید تشکیل شد و نیکوکاران جدیدی به این چرخه وارد شدند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال‌زایی شعار اصلی ما توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته با هشت میلیارد تومان اعتبار از طریق منابع داخلی این نهاد و بانکی، 237 طرح اشتغال ایجاد شد و همچنین آموزش های فنی و حرفه ای به 620 نفر ارائه و برای 40 نفر کاریابی‌ها صورت گرفت.

رئیس کمیته امداد تربت جام با اشاره به اینکه با خریداری سه هزار جوجه بوقلمون 40 نفر در این حوزه شاغل شدند، ادامه داد: برای امسال علاوه‌بر پرورش مرغ‌های بومی، طرح‌های انرژی خورشیدی را نیز در دستور کار قرار دارد.

شاکربرآبادی با اشاره به سیل‌های اخیر در کشور گفت: از نخستین روزهای این حادثه نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی اقدام شد که امیدواریم بتوانیم به سهم خود از مشکلات هموطنان‌مان در مناطق سیل‌زده بکاهیم.

وی بیان کرد: تا امروز 45 میلیون تومان کمک نقدی و 600 میلیون تومان کمک‌های غیرنقدی شامل یخچال، پتو، کفش و سایر وسایل مورد نیاز به مناطق سیل‌زده ارسال شده است.

وی با اشاره به فعالیت هفت مرکز نیکوکاری در شهرستان تربت‌جام گفت: کمیته امداد تربت‌جام 12 هزار و 700 خانوار با جمعیت بیش از 30 هزار مددجو را حمایت می‌کند که هرساله تعدادی توانمند و از چرخه حمایتی خارج و افراد نیازمند جدید وارد می‌شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار