رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از آغاز رسمی این اجلاس با پیام آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد خبر داد.
کد خبر: ۷۴۵۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴ 16 May 2019

به گزارش تابناک رضوی، محمدرضا حیدری که به دعوت رسمی سازمان ملل متحد برای حضور در ششمین اجلاس جهانی کاهش خطرپذیری در ژنو می‌باشد، در این خصوص اظهار کرد: در این اجلاس نمایندگان بیش از ۱۵۰ کشور از سراسر دنیا حضور دارند و در دو حوزه قانون‌گذاری توسط پارلمان‌های محلی و همچنین اجرای مفاد سند مدیریت بحران سِندای توسط دولت‌های مرکزی و دولت‌های محلی بحث و تبادل نظر خواهد شد.

 

وی همچنین با اشاره به هدف اصلی این اجلاس که قانون‌گذاری و اجرای مفاد هفت‌گانه سند سندای است، ادامه داد: در مراسم افتتاحیه اجلاس خانم مامی میزوتوری نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد حضور داشت وبه ارائه گزارش مختصری از اقدامات کشورها طی 2 سال گذشته درباره سند سندای پرداخت.

 

شایان ذکر است، محمد رضا حیدری ریاست شورای اسلامی شهر مشهد به همراه امیر عزیزی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد به دعوت رسمی سازمان ملل متحد در ششمین اجلاس جهانی کاهش خطر پذیری شرکت کردند‌.

 

سخنرانی در اجلاس، ارائه گزارش مدیریت بحران شهر مشهد در ۲ سال گذشته، حضور در رقابت بین المللی ساساکاوا و ملاقات با مقامات سایر کشورهای شرکت‌کننده از برنامه‌های هیات شهر مشهد می باشد. مشهد به عنوان اولین شهر ایران در سال ۲۰۱۰ عضو کمپین تاب آور سازی شهرها UNDRR در سازمان ملل متحد شد و تاکنون دوره‌های تخصصی مختلفی با حمایت این سازمان برای مدیران شهری برگزار کرده است .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار