آیت الله علم الهدی:
امام جمعه مشهد گفت: حرکت‌های جهادی مدیریت‌های نظام مسئله امداد رسانی به سیل زدگان را جمع کرد.
کد خبر: ۷۵۶۷۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸ 24 June 2019

به گزارش تابناک رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در مراسم اهدای ۵۰۰ بسته لوازم‌خانگی به سیل‌زدگان خراسان رضوی اظهار کرد: تبدیل‌شدن کشور به میدان مسابقه خدمت به آسیب دیدگان سیل بسیار قابل توجه بود و مسئله سیل، حادثه ناگواری بود اما درعین‌حال یک میدان مسابقه برای آزمایش و امتحان مردم، مسؤولان، نهادهای نظام و انقلاب بود.

وی افزود: استعداد عظیم و سرشار مردمی ما در احساس مسؤولیت در عرصه‌های اجتماعی و موقعیت‌های بحران‌های جمعی است که نمونه‌اش را طی ۸ سال دوران دفاع مقدس تجربه کرده بودیم.

آیت‌الله علم الهدی بیان کرد: این میدان مسابقه هم برای مدیران و مسؤولان خدوم و جریان‌های نظام شکل گرفت و هم برای جریان‌های سیاسی که جز نق زدن و حرکت در جهت قدرت‌یابی و فرصت‌طلبی کاری ندارند و در این موقعیت‌ها کنار کشیدند و به میدان نیامدند.

وی گفت: حرکت به‌جا، مدیریت به‌موقع، حضور با سرعت و قاطعیت در صحنه امدادرسانی نقطه برجسته در فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت است و خانواده‌ای که سیل خانه‌اش را خراب کرده، وقتی ببیند جریانی ظهور پیدا کرد و بگوید زندگی شما را تأمین می‌کنیم، آن‌هم وابسته به مقام ولایت و رهبری و بعد صداقت این احساس را نیز دید، یعنی مفاد قطعی، عینی و اعتقادی مردم شیعه ما را که «سجیتکم الکرم» هست را لمس و احساس می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: در کشور تحت محاصره اقتصادی و مورد تهاجم قدرت‌های استکباری و شیطانی دنیا، این حادثه به وجود آمد، بدون امدادی که از پشت دروازه‌های این کشور برسد، همت، عظمت و حرکت‌های جهادی مدیریت‌های نظام این مصیبت را جمع کرد.

آیت‌الله علم الهدی بیان کرد: در عرصه مدیریت‌های نظام این مسابقه را داشتیم، بعضی نهادها خوب درخشیدند و مجاهدانه و با احساس حرکت کردند، آنچه ما در حوزه نهاد مقدس هلال‌احمر، کمیته امداد، این نهادهای مردمی و برخی دیگر قسمت‌های مدیریتی نظام شاهد بودیم، حرکت‌های وظیفه‌مند تشکیلاتی نبود بلکه حرکت‌ها برخاسته از یک انگیزه وجدانی باطنی، احساس درد در درون خود اشخاص بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار