سید محمدرضا خاتمی نایب رییس مجلس ششم درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر محکومیت دو ساله وی به حبس تعزیزی گفت: تاکنون حکمی به من و وکلای پرونده ابلاغ نشده است.
کد خبر: ۷۶۰۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵ 06 July 2019

به گزارش تابناک رضوی، خاتمی عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در واکنش به انتشار خبری مبنی بر محکومیت وی به دو سال حبس به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در مصاحبه با سایت رو در رو درباره حوادث سال ۸۸ اظهارداشت: تاکنون نه حکم حضوری و نه الکترونیکی به من وکلا ابلاغ نشده است.

 

امیرحسین آبادی وکیل پرونده خاتمی هم در گفت و گویی ابلاغ حکم محمد رضا خاتمی موکل خود را رد کرد و اظهارداشت: حکم صادر شده ولی هنوز ابلاغ نشده است.

 

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه هفته گذشته سه شنبه یازدهم تیرماه در نشست خبری گفت: دادگاه رأی خود را صادر کرده است و باید در این هفته ابلاغ می‌شد ولی به دلیل آنکه قاضی این دادگاه در مرخصی به سر می‌برد، نسخه دست نویس آن را امضا کرده و این نسخه تایپی که باید به ثبت سیستم برسد، هنوز انجام نشده است. وی افزود: این رأی غیرقطعی و قابل تجدید نظر است و از بیان جزئیات معذور هستم.

 

دادگاه نخست خاتمی هجدهم اسفندماه سال ۹۷ به دلیل بلاتصدی بودن در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضائی ویژه رسیدگی به جرایم کارکنان دولت برگزار نشد. جلسه دوم رسیدگی به اتهامات این فعال سیاسی هم ۱۰ اردیبهشت ماه و جلسه سوم و چهارم نیز روزهای ۱۱ و ۲۸ خردادماه برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار