کافه بازار با برگزاری رویداد FCPC در دانشگاه فردوسی مشهد از مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاهی حمایت می‌کند. 
کد خبر: ۸۰۵۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷ 12 December 2019

تابناک رضوی: کافه‌بازار در جهت انتقال تجربه فنی و علمی برگزاری رقابت‌های برنامه‌نویسی ACM و ارتقای رشد علمی و مهارتی دانشجویان و دانش‌آموزان، مسابقات برنامه‌نویسی FCPC را در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌کند.

شرکت‌کنندگان در مسابقات برنامه‌نویسی FCPC آمادگی پیدا می‌کنند تا در رویداد برنامه‌نویسی ICPC غرب آسیا حضور یابند. 

کافه‌بازار امسال نیز مثل چهار سال گذشته حامی رویداد ACM-ICPC خواهد بود. 

رویداد FCPC در روزهای پنج‌شنبه ۲۱ و جمعه ۲۲ آذر ماه برگزار می‌شود. سوالات علمی این رقابت برنامه‌نویسی را شماری از برنامه‌نویسان مجموعه کافه‌بازار که در مسابقات ACM-ICPC مقام آورده‌اند، طراحی می‌کنند. در این رقابت برنامه‌نویسی ۱۸۰ تیم از سراسر ایران ثبت نام کرده‌اند که پس از برگزاری مسابقه مقدماتی، ۵۰ تیم به رقابت می‌پردازند. (۱۸ تیم از مشهد و ۳۲ تیم از شهرهای دیگر. لازم به ذکر است که ۱۹ تیم برتر دبیرستانی نیز در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند.) 

وحید معصومی، معاون مهندسی کافه‌بازار، در مورد دلیل برگزاری رویداد FCPC در دانشگاه فردوسی مشهد می‌گوید: «اهمیت رویدادهای علمی در شکل‌گیری هسته‌های دانش‌محور بسیار بالا است. این هسته‌ها می‌توانند در فضای صنعت فناوری و اطلاعات تحول ایجاد کنند. گروه اولیه شکل‌دهنده‌ی کافه‌بازار نیز دانشجویانی بودند که در چنین رویدادهای علمی‌ای در کنار هم قرار گرفتند. حالا کافه بازار به منظور افزایش توان علمی دانشجویان و انتقال تجربه برگزاری رویداد ACM به برگزاری رقابت برنامه‌نویسی در شهر مشهد می‌پردازد.»

کافه‌بازار به تازگی با افتتاح دفتر خود در مشهد فرصت جذب نیروهای نخبه در خارج از تهران را فراهم کرده است و در برگزاری رویداد FCPC از همکاری استادان و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد نیز بهره برده است. 

به گفته معاون مهندسی کافه بازار، برگزاری رویداد FCPC اولین گام بعد از افتتاح دفتر مشهد کافه‌بازار برای ارتقای علمی و حضور تیم‌های فنی کافه بازار در این شهر است.

وحید معصومی در این مورد می‌گوید: «استان خراسان رضوی با داشتن ۱۶۸۰ تیم توسعه‌دهنده برنامه و بازی موبایلی و سهم ۱۱.۸ درصد از کل درآمد دیجیتالی کشور، ‍‍‍پس از استان تهران نقش مهمی در صنعت فناوری و اطلاعات دارد.  شروع به کار دفتر کافه‌بازار درشهر مشهد نیز توجه به ظرفیت‌های علمی موجود در استان خراسان رضوی است. 

به گفته او «برگزاری رقابت علمی  FCPC در دانشگاه مشهد با قصد بردن چالش‌های علمی و کسب و کاری به بدنه دانشگاهی انجام شده و انتظار داریم با اینکار بستر بزرگتری از توان علمی برای حل مسائل به وجود بیاوریم و سبب رشد اهالی صنعت شویم.»

مجموع جوایز رقابت‌های FCPC مبلغ ۲۷ میلیون تومان است که به تیم‌های دانشجویی و دانش آموزی برتر اهدا خواهد شد. 

کافه بازار که پیشتر از رویدادهای علمی مختلفی از جمله رقابت‌های بین‌المللی ویسموت و چالش جهانی ببراس حمایت کرده، با برگزاری رویداد FCPC در دانشگاه فردوسی مشهد، حوزه حمایت خود از فعالیتهای علمی را وسعت داده و گامی دیگر در ارتباط  صنعت فناوری دیجیتال با دانشگاه‌ها برداشته است. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین