مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از نصب و بهره‌برداری از نخستین دکل مخابراتی کشور با زیباسازی درختی و ظرفیت میزبانی از دو اپراتور در مشهد خبر داد.
کد خبر: ۸۷۸۴۱۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰ 22 July 2020

به گزارش تابناک رضوی، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: احداث دکل مخابراتی با زیباسازی درختی برای اولین بار در کشور در شهر مشهد صورت گرفته است. این دکل که در طراحی آن، تناسب سازه با فضای سبز مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته، با ارتفاع 30 متر در یکی از بوستان‌های خیابان شهید مطهری مشهد نصب شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: طبق بررسی‌های انجام‌شده، 30 نقطه در سطح شهر مشهد شناسایی شده که قابلیت نصب دکل با زیباسازی درختی دارند و در برخی از آن‌ها نصب سازه‌های مشابه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های دکل احداث شده گفت: نصب چنین سازه‌هایی ضمن ارتقای ایمنی دکل‌های سطح شهر، به تناسب سازه‌های احداث‌شده با فضای شهری و کمک به زیباسازی محیط به جای ایجاد آلودگی بصری کمک بسیاری می‌کند؛ به گونه‌ای که تلاش شده در طراحی‌های جدید، سطح اشغال اتاقک پایین دکل به حداقل ممکن برسد تا فضای سبز محیط، آسیب کمتری ببیند.

رجائیان با اشاره به دلایل اجرای این طرح افزود: دکل‌های مخابراتی که پیش از این توسط اپراتورها به صورت پراکنده در سطح شهر نصب شده بود، علاوه بر پایین بودن سطح ایمنی و تعدد آن‌ها در مناطق مسکونی، موجب آلودگی بصری شهر می‌شد که با اجرای طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی، تناسب سازه‌های احداث‌شده با فضای شهری و کمک به زیباسازی محیط مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفت.

وی با تشریح طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی گفت: تا کنون 140 دکل تجمیعی در سطح شهر، احداث شده که تا پایان سال جاری به 250 عدد خواهد رسید. تجمیع و زیباسازی دکل‌های مخابراتی‌ در قالب طرحی ویژه از سال 1396 آغاز شد و طبق برنامه تا سال 1400 ادامه خواهد داشت که در پایان آن، 1200 دکل موجود در قالب 350 سازه مخابراتی تجمیع خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
وبگردی
آخرین اخبار