واکنش موحدیان به تحریف سخنانش در رسانه ها؛
عضو شورای ششم شهر مشهد در واکنش به انعکاس نادرست مطالبش در برخی رسانه ها تاکید کرد: در مورد حضور زنان در عرصه های اجتماعی، سیاسی و مدیریتی بنده هیچ گاه نظر مخالف نداشته و ندارم، اینکه بنده عرض کردم زن و مرد مکمل یکدیگرند.
کد خبر: ۹۷۹۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵ 19 July 2021

به گزارش تابناک رضوی حسن موحدیان در مطلب زیر به طور کامل به تبیین نظرش درباره نقش زنان در مدیریت شهری پرداخت:

"حرف بنده نیست این نظر اسلام و قرآن و سیره نبوی و ائمه اطهار هست و جزو آمیزه های دین مبین اسلام هست که نقش محوری زن از خانه شروع می شود و تربیت فرزندان از سخت ترین و اصلی ترین نقش های زنان مسلمان می باشد. اینکه که در خبری از طرف بنده آورده اند "زن نقش مکمل" دارد کاملا متفاوت است با کلام اینجانب که گفته ام "زن و مرد مکل یکدیگرند". مگر می شود که اینجانب در ستاد انتخاباتی ام کمیته ای قوی و کارآمد متشکل از بانوان فرهیخته و نخبه و مدیر داشته ام و حداقل نیمی از رای خود را از زنان و بانوان گرامی شهر مشهد داشته باشم و اکنون بگویم مخالفم، این از انصاف بدور است . عرض کنم خدمت شما مبنی و معیار انتخاب وانتصاب ها در مدیریت شهری، شایسته سالاری خواهد بود نه جنسیت.قطعا در شورای اسلامی دوره ششم، بانوان در سیستم مدیریتی شورا و شهرداری خواهند بود، باور کنید دختران من هم این مطالب فضای مجازی و برخی خبرگزاری ها را که خوانده اند تعجب کرده بودند، چه برسد به بانوان عزیز شهر مشهد. در ادامه نظر شما را جلب می کنم به طرح سوال اشتغال زنان در محضر رهبر معظم انقلاب:
بعضی ها از ما می‌پرسند: شما موافقید زنها بروند کار کنند؟ ما می‌گوییم: البته، ما با بیکاری خانم ها مخالفیم؛ زن اصلاً باید کار کند. البته کار دو جور است: یکی کارِ داخل خانه و یکی کار بیرون خانه، هر دو کار است؛ اگر کسی استعداد دارد در کارهای مربوط به بیرون منزل، باید انجام بدهد، خیلی هم خوب است. منتها یک شرط دارد، باید جوری باشد که این اشتغال ـ حتی در داخل خانه ـ به پیوند زن و شوهر لطمه‌ای نزند. بعضی از خانم ها هستند که خودشان را از صبح تا شب می‌کشند بعد که مرد به خانه می‌آید، حوصله یک لبخند زدن به او را هم ندارد. این هم بد است. کار خانه را باید کرد اما نه آنقدری که این کار خانه به انهدام خانواده منتهی بشود.

در پایان از آقایان عزیز درخواست می کنم که اگر همسرشان شاغل هستند و یا مسئولیتی دارند حتما در کارهای خانه کمک حال همسران باشند قسمتی از وقت درون خانه را مستقیم اختصاص بدهند به کارهای درون منزل و ضمنا زن و شوهر حتما در طول شبانه روز زمان مشخصی را اختصاص بدهند به گفتگوی دونفره همسری و از پدرها و مادران خواهش می کنم که امر ازدواج جوانان را تسهیل کنند.
ان شاا... اینجانب و دیگر منتخبین شورای اسلامی مشهد هم در بحث مسکن جوانان بطور جد ورود خواهیم کرد و از آنچه که در حیطه وظیفه و اختیار ما هست به بهترن وجه در امر ازدواج آسان جوانان قدم بر خواهیم داشت.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
حسن موحدیان منتخب شورای اسلامی دروه ششم و خادم مردم شریف شهر مشهد "

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین