شهردار منطقه ثامن تشریح کرد؛
از نصب ۵۰۰ عدد پرچم عزا تا ارائه خدمات ٢۴ ساعته در خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی

سید مصطفی نعمتی با اعلام این خبر اظهار کرد:طبق سنوات گذشته همزمان با فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حضرت سید الشهدا و یاران باوفایش شهرداری منطقه ثامن اقدامات ویژه‌ای را در جهت رفاه حال زائران و مجاوران بارگاه منور رضو‌ی برنامه ریزی و اجرا می کند.

وی افزود: در بسیاری از بخش ها و برنامه های پیش بینی شده حوزه فرهنگی سعی شده تا برنامه ها به صورت مشارکتی و مردم محور با کمک شوراهای اجتماعی محلات، هیئات مذهبی و هیئت امنای مساجد و همچنین بازاریان اطراف حرم مطهر رضوی صورت پذیرد. 

 

نعمنی خاطر نشان کر: در همین راستا ۵۰۰ عدد پارچه نوشته و کتیبه جهت نصب در سر درب مغازه ها و واحدهای تجاری اطراف حرم مطهر رضوی با مشارکت کسبه تهیه و در اختیار آنها قرار گرفته است. 

 

 فضا آرایی متناسب با ایام سوگواری در خیابان های منتهی به حرم مطهر رضوی با استفاده از ۶۰۰ عدد بیرق و ۸ هزار متر طول ریسه پارچه‌ای مشکی انجام شده است. 

 

شهردار منطقه ثامن خاطرنشان کرد: فراخوان برگزاری مسابقه عکاسی (جلوه های حسینی) به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن در فضای مجازی منتشر خواهد شد تا علاقه مندان بتوانند جلوه‌های زیبای خدمات خادمان حریم رضوی در این ایام را به تصویر کشیده و به آثار برگزیده نیز جوایزی اهدا خواهد شد. 

 

وی اظهار کرد: ا هماهنگی مرکز بهداشت و فرماندهی انتظامی منطقه ثامن تا کنون مجوز برپایی ۱۵ ایستگاه صلواتی و موکب در برخی نقاط سطح ٢ و ٣ منطقه برای هیئات مذهبی و تشکل های مردم نهاد صادر شده است.

 

نعمتی گفت:در حوزه خدمات شهری روزانه بیش از ۶٠ هزار مترمربع از خیابان های اصلی منتهی به حرم مطهررضوی بصورت مکانیزه شستشو و تنظیف می شود.

نعمتی با بیان اینکه رویس، رفع نقص و شستشوی ٧۵ دستگاه آبسردکن و سقاخانه سنگی موجود در منطقه با ظرفیت بیش از ۴٠٠ شیر برداشت انجام شده است افزود: مسیر تشرف زائران و عزاداران حسینی ‌در خیابان های اصلی منتهی به حرم مطهررضوی همزمان با روز تاسوعا و عاشورا با استفاده از ٢۵ دستگاه عطر افشان کارگذاشته شده در پیاده روها به صورت مکانیزه معطر خواهد شد.

 

شهردار منطقه ثامن یادآور شد: افت و شستشوی ٢٢ ایستگاه اتوبوس، نرده‌های مسیر بی آرتی و علائم ترافیکی و همچنین لایروبی کانال های جمع آوری آب‌های سطحی نیز بصورت کامل در سطح منطقه انجام شده است.

 

وی اظهار کرد: به منظور ساماندهی تبلیغات و همچنین در راستای زیباسازی سیما و منظر شهری در اطراف حرم مطهررضوی ٢٣ جایگاه ویژه نصب بنر و پارچه نوشته های تبلیغاتی هیئات در حاشیه نقاط پرتردد همچون تقاطع مقدم و میدان بیت المقدس و... تعبیه شده است.