مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی خبر داد؛
خراسان رضوی رتبه اول کتابخوانی را کسب کرد

به گزارش تابناک رضوی،حجت الاسلام علی‌اکبرسبزیان در آیین تکریم مقام کتابداران استان، گرامیداشت روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتاب‌دار با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: امروز همه از زحمات یک ساله کتابداران استان تشکر ویژه دارم. اولین اتفاق مثبت را در بهمن ماه سال ۹۷ رقم زدند و موفق شدیم، بعد از ۲۳ سال، سرانجام کتابخانه مرکزی امام خمینی‌(ره) در مشهد را افتتاح کنیم، در حال حاضر این کتابخانه ۲۳ هزار نفر عضو دارد و در حال ارائه خدمات است.

 

حجت‌الاسلام سبزیان افزود: هشت پروژه نیمه تمام در استان افتتاح شد که اکنون در حال خدمات رسانی به مردم است. برای مثال کتابخانه سیاری که توسط خیرین افتتاح شد و در حال خدمات رسانی به حاشیه شهر مشهد است.

 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، تصریح کرد: طی یک سال گذشته، بیش از ۱۰ هزار رخداد فرهنگی با مشارکت نهاد کتابخانه‌های عمومی و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اتفاق افتاد، همچنین طی هفته کتاب در سال جاری هزار و ۵۰۰  نشست فرهنگی درکتابخانه‌های استان برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه در مراسم امروز کتابداران و کتاب‌خوانان روستاهای دور افتاده استان در این جمع حضور دارند، بیان کرد: در همایش ملی هفته کتاب کشور که در یزد برگزار شد، استان خراسان رضوی رتبه برتر کتابخوانی کشور را کسب کرد.