رئیس نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران:
رئیس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران گفت: تحریم ایران توسط برخی کشورها اتفاق ناخوشایندی است که با استفاده از دیپلماسی بشردوستانه برای معافیت تحریمها از کمکهای بشردوستانه و هلال احمر تلاش می کنیم.
کد خبر: ۱۰۱۳۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸ 01 December 2021

به گزارش تابناک رضوی، عطا مرتضی محمد دورانی، رئیس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در مشهد با اشاره به نقش فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در انتقال کمکها در هنگام حوادث و حمایت های بین المللی گفت: از سال گذشته برای مساعدت در حوادث از ظرفیت امکانات نقدی فدراسیون صلیب سرخ استفاده کردیم که برای کمک در برخی زلزله ها در ایران هم استفاده شد.

وی افزود: جمعیت هلال احمر ایران در غرب آسیا از بزرگترین جمعیت های جهان است که خانه های هلال و بسیاری طرحهای اجرایی خوب و عام المنفعه را اجرایی میکند.

رببس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر افزود: از آنجا که مسئولیت پاسخگویی در حوادث را داریم استفاده از ابزارهای پاسخگویی و آمادگی بالا حائز اهمیت است.

وی با اشاره به ایده فعالیت خانه هلال در ایران که مورد استقبال بسیاری از کشورها بوده است، اعلام کرد: در سال 2021 مبالغی برای کمک در حوادث درنظر گرفتیم و در سال 2022 نیز درصدد حمایت از طرح خانه های هلال در ایران هستیم.

وی تصریح کرد: حضور جوانان و داوطلبان در هلال احمر یک سرمایه عظیم است و انرژی خوبی را صاطع میکند که میتواند زمینه ساز برنامه های مهربانانه در هلال احمر و برای مردم باشد.

وی یادآوری کرد: با بروز کرونا و تغییرات اقلیمی جهان آسیب پذیرتر شده اما حضور جوانان ، روح امید را به جوامع تزریق می کند.

به گفته رئیس نمایندگی کشوری فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، هر جا حادثه و سانحه ای پیش می آید حضور جوانان و داوطلبان هلال احمر در کنار مردم به آنان امید می دهد و جوامع را زنده می کند و آرامش در گرو این حضور است.

شایان ذکر است، عطا دورانی طلیعه سخنش را در این نشست با بیت "بنی آدم اعضای یک پیکرند" سعدی آغاز کرد و گفت: از طرف فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مراتب تقدیر خودم را از رییس هلال احمر ایران ابلاغ میکنم و تجربه و سوابق آقای کولیوند نشاندهنده پیشتاز بودن ایشان در زمینه های بشردوستی بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار